Як під'єднати електродвигун. Як під'єднати трифазний двигун.

У практиці автолюбителя нерідко доводиться використовувати обладнання, що має в якості робочого агрегату електричний двигун. У разі необхідності ремонту або заміни такого двигуна доводиться вирішувати питання з його правильним підключенням. Використовуючи прості рекомендації, можна виконати приєднання трифазного двигуна своїми силами, без залучення фахівців.
Вам знадобиться
  • - ізоляційна стрічка;
  • - викрутка-індикатор;
  • - магнітний пускач;
  • - теплове реле;
  • - автомат ;
  • - тестер.
Інструкція
1
Демонтуйте старий двигун, позначивши ізоляційною стрічкою нульовий провід, до якого був підключений агрегат. Якщо ви встановлюєте двигун не замість колишнього, а заново, визначте нульовий провід за допомогою індикатора. На нульовому кінці лампочка індикатора не горітиме.
2
Оснастите новий двигун захисної арматурою, що включає магнітний пускач, теплове реле і автомат. Змонтуйте арматуру в щитку.
3
Теплове реле підключіть до вхідних контактам пускача, а висновок приєднаєте до контактів реле. При виборі магнітного пускача переконайтеся, що він підходить до двигуна по потужності.
4
Вхідні висновки арматури підключіть до трьох клем автомата, виключивши нульовий провід. Вихідні клеми автомата з'єднайте з відповідними клемами теплового реле. До виходу магнітного пускача підключіть кабель, який йтиме безпосередньо на двигун.
5
Якщо потужність електродвигуна становить менше 1 кВт, з'єднайте його з автоматом безпосередньо, без магнітного пускача.
6
Підключіть двигун. Для цього зніміть кришку і огляньте клеммник. На ньому знаходяться шість висновків. Вони з'єднані або за типу «трикутник» (парами), або по типу «зірка». З'єднайте кінці силового кабелю з колодками клемника; при наявності схеми типу «зірка» вільні контакти підключіть почергово.
7
Якщо йдуть від двигуна висновки знаходяться в безладному стані, використовуйте тестер для «прозвонки». Послідовно під'єднуючи висновки тестера до кінців, відшукайте окремі обмотки. Тепер з'єднайте їх по типу «зірка». Висновки котушок при цьому зберіть в одну точку, а до решти кінців підключіть кабель вводу.
8
Після закінчення монтажу проводів надіньте на двигун кришку корпусу і перевірте все пристрій в роботі. Якщо при включенні електродвигуна обертання вала відбувається не в тому напрямку, поміняйте місцями будь-які проводи на вводі магнітного пускача.