Як вибрати газовий балончик.

Газовий балончик , як засіб самооборони, повинен бути ефективним, зручним і простим у застосуванні. Перед тим, як вибрати потрібний балончик при величезному асортименті засобів на полицях спеціалізованих магазинів, потрібно розглянути всі можливі варіанти.
Інструкція
1
В першу чергу зробіть вибір балончик а по його «начинці» - по типу дратівної речовини в аерозолі. Законом дозволено тільки два типи таких речовин: дратівливі дихальні шляхи і дратівливі оболонку очей. Перший тип речовин викликають у нападаючого гостру біль в легенях, сильний кашель і важке дихання. Другий тип - сльозоточиві - проявляють свою дію у вигляді сильного сльозовиділення і больових відчуттях оболонки очей противника. Але, як правило, багато гази в балончик ах впливають як на очі, так і на дихальні шляхи.
2
Для більш продуманого вибору газу, яким буде заповнений обраний балончик , розберіться в видах подразнюючих речовин та їх характеристиках. CS - хлорбензальмалонодінітріл - має різке подразнюючу, переважно сльозоточиву, вплив на людей. При застосуванні на тварин ефективність набагато нижче. CN - хлорацетофенон - на сьогоднішній день рідко використовується з засобах самозахисту як низько малоефективне токсична для защищающегося речовина.
3
CR - Дибензоксазепін - речовина, схожа за характеристиками з газом CS, але володіє істотно низькою вражаючою концентрацією. Іншими словами, для досягнення однакового ефекту, газу CS потрібно набагато більше, ніж CR. Саме тому виробники балончик ов з газом CR заряджають їх порівняно меншою кількістю бойового речовини, ніж CS. OC - олеорезин капсикум - витяжка з найбільш гострих сортів червоного перцю. Подразнюючу дію при попаданні в очі і легені нападника зазвичай виникає із затримкою, але тривалість ефекту досить значна. Має високу ефективність проти тварин, але малоефективно проти нападників, які перебувають під алкогольним або наркотичним сп'янінням. МПК - морфолід пеларгонова кислота - хімічно синтезований аналог ОС.
4
На основі отриманої інформації виберіть необхідне вам засіб. Якщо вам потрібно однаково ефективна зброя, як проти людей, так і проти тварин - виберіть ОС або МПК. Для оборони від хуліганів більш ефективні CS і CR. Універсальні балончик і містять суміш газів-ирритантов CS + OC або СR + МПК
5
На наступному етапі зробіть вибір між аерозольним і струменевим балончик ом. Аерозольні хороші проти кількох нападників, що стоять поруч один з одним. Але застосовувати їх в натовпі, при зустрічному вітрі і всередині замкнутих приміщень небезпечно для самого защищающегося і сторонніх осіб. Струменеві моделі мають більш виборче і «далекобійні» вплив, мало залежать від вітру і придатні для використання в приміщеннях. З іншого боку, потрапити струменем в противника буде важче, а самому нападнику від цього струменя простіше ухилитися. На сьогоднішній день майже всі моделі балончик ов - аерозольні. Струменеві знайти в продажу досить важко.
6
Прочитайте напис на балончик е і зверніть увагу на важливий показник концентрації дратівної речовини. Особливість цього параметра в тому, що всі речовини в залежності від концентрації дратівливих речовин, нормуються по масі газу всередині балона. Іншими словами, незалежно від розмірів самого балончик а, гранично допустима маса бойового речовини всередині нього буде однією і тією ж. Отже, великі і масивні балончик і мають більший запас розпилень. Але ефект від одного розпилення менший.
7
На передостанньому етапі зробіть вибір за обсягом балончик а. Стандартні розміри мають значення 25 мл, 65 мл, 100 мл і 120 мл. Крім різної концентрації дратівливих речовин самі балончик і мають й інші відмінності. Моделі великого обсягу мають вищий діаметр сопла, а значить, більш високу швидкість виходу газу, більш сильне розпорошення і вражаюче відстань, а також більш низьку залежність від вітру. Малий розмір балончик а має іншим цінним якістю - зручністю носіння.
8
У висновку приміряйте обраний балончик до руки і до того місця, де ви припускаєте його тримати. Постарайтеся, щоб ваша зброя самооборони легко витягалося, швидко наводилося в стан готовності і було зручним у застосуванні за призначенням.
Корисна порада
Якщо на балончику зазначено вид газу - нервово-паралітичний, не беріть його. Цей газ заборонений у всьому світі з 1993 року. Тому насправді всередині балона - невідомо що.