Як організувати аутсорсинг.

Вітчизняні компанії стали все частіше вдаватися до послуг аутсорсингових організацій. Основним їх завданням є виконання деяких функцій компанії-замовника. Щоб аутсорсинг приніс прибуток вашому бізнесу, а не став помилкою, потрібно знати, як його правильно організувати.
Інструкція
1
Проведіть ретельний аналіз ринку аутсорсингових компаній. Це необхідно, щоб вибрати ту з них, яка буде найбільш якісно виконувати доручені вами завдання. Аутсорсери, на відміну від підрядників, наймаються на довготривалий термін. Як правило, договір з ними укладають не менше ніж на рік. Тому ви повинні бути впевнені у своєму виборі.
2
Визначте функції, які ви плануєте передати в руки обраної компанії. Більшість організацій, намагаючись позбавитися від рутинної роботи, звалюють на плечі аутсорсеров непосильні обсяги. Це може призвести до того, що компанія буде погано справлятися з покладеними на неї обов'язками, і ви втратите більше, ніж могли б придбати.
3
Надайте аутсорсерам інформацію про те, яким ви бачите результат їхньої діяльності. Вони повинні знати, до чого їм слід прагнути, які завдання поставлені перед ними. Більша кількість аутсорсингових компаній намагається брати проекти «під ключ». Від вас вимагається лише завдання, а виконавці самі вирішуватимуть, як і що їм потрібно робити.
4
Позначте критерії, за допомогою яких ви будете визначати проміжні результати робіт. Якщо ви не до кінця впевнені в компетенції та професіоналізм обраної як аутсорсера організації, періодично перевіряйте хід робіт, виконуваних нею. Такий підхід допоможе вам своєчасно вносити зміни в діяльність аутсорсеров.
5
Надайте всю необхідну інформацію для успішного виконання переданих функцій. Однак врахуйте, що якщо ви не будете стежити за ходом робіт, цілком ймовірно виникнення ситуації, яка прив'яже вас до послуг саме цієї аутсорсингової компанії.
6
Будуйте роботу таким чином, щоб у будь-який момент ви могли перейняти назад доручені аутсорсерам функції. Це необхідно для отримання стійкого положення у випадку, якщо договір буде розірвано, а нових аутсорсеров ви ще не підшукайте.