Як класти керамзитобетонні блоки. Як самому покласти шлакоблок.

Кладка стін з керамзитних та інших блоків виконується за тими ж правилами, що і кладка цегляних стін. Тобто повинна бути забезпечена горизонтальність, вертикальність, рівність поверхонь і перев'язка швів. А з урахуванням того, що стіни з пористого бетону, як правило, оштукатуриваются, вимога до рівності зовнішньої поверхні може бути навіть трохи зменшено порівняно з цегляною кладкою.
Вам знадобиться
  • - керамзитобетонні блоки;
  • - цемент;
  • - пісок;
  • - вапно;
  • - дерев'яні рейки;
  • - рівень;
  • -інструмент муляра (кельма, кирочка, схил і пр.).
Інструкція
1
Підготуйте підставу для укладання блоків. Якщо в якості нього виступає стрічковий фундамент, забезпечте горизонтальність його поверхні, усуньте локальні нерівності і укладіть гідроізоляцію. Якщо укладання гідроізоляції не потрібно, обмежтеся забезпеченням горизонтальності. Локальні нерівності вирівняний розчин першого шва.
2
Встановіть на кутах стін рейки-порядовки. Їх роль можуть виконати рівні дерев'яні рейки, встановлені строго вертикально на відстані 5-8 мм від кутів і лінії зовнішньої стіни. Позначте на рейках нульові точки, відповідні рівню підстави, і нанесіть на них маркером ділення, відповідні рядам кладки. Відстань між поділами повинна дорівнювати сумі висоти блоку і товщини шва (10-12 мм). Натягніть шнур між поділами першого ряду - так, щоб відстань від нього до зовнішньої поверхні стіни було 5-8 мм.
3
Приготуйте розчин кладки. Можна використовувати як вапняно-цементну, так і цементно-піщану суміш. Однак перша є більш «теплою», пластичної й довше зберігає свої робочі якості. Співвідношення компонентів в цементно-піщаному розчині може бути 1: 4 або 1: 3 (цемент: пісок), в вапняно-цементному - 1: 0,2: 3 або 1: 0,3: 4 (цемент: вапно: пісок).
4
Змочіть блоки водою. Це зручно робити, обливаючи їх водопровідною водою зі шланга в штабелі. Ступінь вологості повинна бути такою, щоб на поверхні блоків не залишалося сухих місць, і водночас вся вода була ввібрала поверхнею блоків.
5
Покладіть розчин на підставу грядкою, ширина якої повинна бути на кілька сантиметрів вже ширини блоку, висота - близько 20 мм. Розчин наносите відразу під декілька блоків, якщо довжина стіни невелика (не більше 3 м), то на всю стіну.
6
Покладіть перший блок, починаючи з кута стіни. Втисніть його в розчин, одночасно виставляючи його вертикальну крайку по положенню рейки-порядовки, горизонтальну - по натягнутому шнуру. Остаточна товщина шва повинна бути 10-12 мм. Підберіть кельмою розчин, видавлений з шва.
7
При укладанні другого каменю нанесіть на його торцеву поверхню, звернену до попереднього блоку, розчин і опустіть камінь на стіну, одночасно притискаючи його до основи і попереднього блоку. За такою ж схемою кладуться всі наступні камені першого ряду з обов'язковим вирівнюванням їх по шнуру.
8
Переінсталюйте шнур на одну поділку вище. Укладку другого ряду починайте з того місця, на якому закінчився перший ряд. Забезпечте зсув стиків (перев'язку швів) другого ряду щодо першого на полблока. Якщо стіна кладеться товщиною в цілий блок, необхідно забезпечити перев'язку також і по ширині стіни. Тобто потрібно класти один ряд ложком (довгою стороною уздовж стіни), другий - стусаном (короткою стороною уздовж стіни). При цьому перекриття швів в сусідніх рядах (по висоті) повинна становити чверть блоку. Особливу увагу приділіть перев'язці швів на кутах.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JCGoOutM97g
Корисна порада
Якщо стіну передбачається оштукатуривать, епізодично, видаляйте розчин з швів на глибину близько 10 мм - для забезпечення кращого зчеплення блоку з штукатурним шаром.
Шлакоблок - простий стіновий матеріал, який можна виготовити навіть власними руками. Швидкість виробництва, безпека і надійність - ось головні переваги цього матеріалу.
Інструкція
1
У радянські роки з шлакоблоку будували садові котеджі та гаражі. У хід йшов самий непридатний матеріал: пічна зола, шлак від котелень. Змішавши ці матеріали з цементом, отримують надійне будівельне виріб.
2
Замісити з вечора золу або шлак з цементним розчином в таких пропорціях, щоб вийшла маса трохи густіше сметани. Після робочого дня беріться за справу.
3
Виготовте форму для створення шлакоблоків. Розмір можете вибрати ви самі. Деякі радять робити їх трохи більше цегли, приблизно 14х14х3 см. Для цього підберіть дошки довжиною не більше 2 м і поперечки для них. Дві крайніх з них з'єднайте з поздовжніми дошками, як мовиться, "на засувних пазах".
4
Сформуйте за допомогою стамески і ножівки пропил в поздовжніх дошках з внутрішньої сторони через кожні 14 см, глибина повинна бути 7-8 мм.
5
Виріжте в обраному матеріалі поглиблення, відповідні майбутнім блокам і промажьте маслянистим розчином, наприклад, олійною фарбою. Це полегшить виймання готових блоків.
6
Давши висохнути формам, залийте в них матеріал. Щоразу при заливанні матеріалу, нерясно протирайте форму будь-яким маслом, можна відпрацьованим машинним. Це дозволить також Шлакоблочний матеріалу виготовитися з порожнечами, що забезпечить додаткове тепло.
7
обстукаєте форму молотком перед процесом виїмки. Швидше за все, матеріал буде готовий через 24 години. Застиглі готові шлакоблоки викладіть на гладку поверхню.
8
Приступайте до кладки. Тут все також, як і з цеглинами. Але є одне «але». Головне правило, яке ви повинні засвоїти в цій справі, - економте розчин, на який кладете: розчин кладки володіє високим коефіцієнтом теплопровідності. Чим товстіший шар розчину, тим більше тепловтрати.