Як обмежити швидкість закачування.

Кожна програма, яка обмінюється даними з інтернетом, займає частину вашого каналу доступу до мережі. Коли закачується щось об'ємне, сторінки відкриваються дуже повільно або взагалі не завантажуються. Ще складніше тим, хто ділить одне підключення на кілька комп'ютерів - одна людина качає фільм, а інші не можуть навіть перевірити поштову скриньку. Якщо знати, як обмежити швидкість закачки, можна забезпечити комфортне користування для всіх користувачів і програм.
Інструкція
1
Вам потрібно в конкретній утиліті знайти відповідне меню або кнопку. Завантаження виробляються в різних програмах, але найпопулярнішими є торрент-клієнти та менеджери закачувань. Розробники враховували необхідність регулювати швидкість роботи своїх додатків і вбудували засоби для управління завантаженістю каналу. Зроблено це в кожній програмі по-різному, але загальний принцип однаковий.
2
Запустіть uTorrent. Двічі клацніть по ярлику на робочому столі або активуйте торрент-файл через меню правою кнопкою миші. Відкриється вікно програми зі списком завантажених файлів. В нижньому рядку, в правій частині знайдіть велику букву U і цифри поруч. Правіше ви побачите букву D. Вона означає download, тобто «завантаження». Клацніть правою кнопкою миші поряд з цією буквою і виберіть з меню значення швидкості закачки. Наприклад, якщо закачується файл зі швидкість ю 300 kb/s, виберіть 200 kb/s - це обмежить швидкість закачки, але не припинить її. Спробуйте різні варіанти, щоб домогтися максимальної зручності в роботі інтернету. Є й інший спосіб виставити обмеження - через меню налаштувань.
3
Натисніть лівою кнопкою миші пункт "Налаштування" у верхньому рядку uTorrent. У списку оберіть рядок «Конфігурація». Відкриється вікно параметрів, що складається з двох половин: категорій та можливих установок. Клацніть по напису «Швидкість» в стовпці зліва. У правій частині вікна ви побачите рядок «Загальне обмеження завантаження» і віконце для значення. Клацніть лівою кнопкою миші в це віконце і введіть потрібне число. Потім натисніть кнопку «Застосувати» і ОК. Тепер робота uTorrent підпорядковується цьому обмеженню. Подібний спосіб працює і в інших торрент-клієнтах.
4
Інший випадок - якщо закачка ведеться спеціальною програмою, наприклад, Download Master. Такі додатки теж здатні зайняти весь доступний канал. Натисніть в головному вікні програми кнопку «Дії» та виберіть рядок «Швидкість». Ви побачите список з п'яти варіантів, серед яких активуйте пункт «Регульована». Тепер в нижньому рядку вікна Download Master знайдіть повзунок і пересуньте його ліворуч. Ви відразу помітите, як змінилася картинка в правому верхньому куті. Пересувайте регулятор доти, поки не досягнете підходящого обмеження швидкості.
Якщо у вашій родині комп'ютер використовується і для роботи, і для розваг, ви напевне будете відчувати деякі незручності, особливо за умови, що підключення розраховане на декілька комп'ютерів. Ваша дитина дивиться мультик, а ви не можете відправити документ. Однак обмеження швидкості піддається налаштуванню, як і більшість параметрів роботи комп'ютера.
Інструкція
1
Якщо ви поставили файл на скачування за допомогою менеджера завантажень, наприклад, Download Master, виправте в настройках швидкість завантаження. Для цього натисніть пункт «Дія» в головному вікні програмного забезпечення. Далі виберіть рядок «Швидкість». Розкриється список, що складається з п'яти варіантів. Активуйте вкладку «Регульована». В нижньому рядку Download Master з'явиться повзунок. З його допомогою можна зменшувати швидкість до потрібного вам значення.
2
В торрент-клієнтах, таких як ?Torrent, теж є можливість обмежити як швидкість завантаження, так і швидкість віддачі, що зручно, якщо ви заощаджуєте загальний трафік. Щоб обмежити швидкість завантаження конкретного файлу, виберіть його зі списку в стовпці «Ім'я торрента». Натисніть на нього правою кнопкою миші, в контекстному меню виберіть рядок «Пріоритет швидкості». Далі «Обмежити завантаження» або «Обмежити віддачі». У новому меню буде стояти відмітка за замовчуванням «Необмежено», ви виберіть потрібне значення.
3
Щоб задати обмеження швидкості для будь-яких торрентів, змініть загальні налаштування швидкості завантаження/віддачі. В меню ?Torrent натисніть вкладку «Налаштування», далі пункт «Конфігурація». Також вікно зміни налаштувань можна викликати комбінацією клавіш Ctrl + P. Клікніть по рядку «Швидкість». Ви побачите кілька рядків, серед яких виберіть «Загальне обмеження швидкості завантаження», потім встановіть потрібне вам значення швидкості в КБ/с.
4
Є програма, проста в управлінні - називається NetLimiter. Вона надається на пробний період 28 днів. Скачайте її з офіційного сайту виробника, встановіть. Клікніть по значку програми, після натисніть «Відкрити». Задайте тип визначення швидкості підключення, наприклад, Мбіт або Кбайт. Бажаного значення швидкості в поле «Швидкість скачування».
5
Можна використовувати безкоштовну програму Traffic Shaper XP. Скачайте її з офіційного сайту розробника Bandwidth Controller, встановіть. Запустіть програму - ви побачите вікно з написом «Ласкаво просимо в майстер настройки мережі». Натисніть «Далі» - «Швидкість скачування» - «Швидкість завантаження», встановіть потрібне значення, натисніть «Далі». Виберіть тип мережевого підключення (зазвичай це локальна мережа), натисніть «Далі» - «Готово».