Як економити газ.

Газове паливо - це один з найдешевших джерел теплоенергії, але нерозумне використання цієї енергії здатне розорити кого завгодно. До того ж природні ресурси не нескінченні. Розумна економія не тільки допоможе не тринькати дорогоцінний газ попусту, а й позитивно позначиться на вашому гаманці.
Інструкція
1
Найчастіше газ будинку використовується для приготування їжі, підігріву води та опалення приміщень. Яким би цілям ні служив газ у вашій квартирі, обов'язково встановіть газовий лічильник. Зробивши це, ви будете платити тільки за реально використана кількість палива. Оплата за лічильником завжди вигідніше паушальною ціни, яку складають з розрахунку споживання максимальної кількості газу сім'єю.
2
Готуючи обід, дотримуйтеся рецептури страви. Завжди робіть саме такий вогонь, який підходить для даної стадії приготування. Відразу після закипання зменшуйте потужність пальника мало не вдвічі. Слідкуйте за тим, щоб полум'я було строго під дном сковороди або каструлі. Як відомо, найгарячіша частина полум'я зосереджена на його кінчиках. Якщо полум'я огинає дно, вириваючись на боки каструлі, більша частина тепла йде в повітря і витрачається даремно.
3
Якщо ви використовуєте газ для нагріву води, придбайте спеціальні розсікачі на крани і економну насадку на душ. Якщо порівнювати між собою наповнену ванну і разовий сеанс під душем, то в першому випадку ви витратите води в 5 разів більше, ніж у другому. А тепер уявіть, скільки газу економиться, коли ви просто приймаєте душ замість того, щоб набрати повну ванну.
4
Опалюючи будинок газом, без економії ви просто вилетите в трубу. Утепліть ретельно стіни, вікна та двері. Всього лише сантиметрова щілину під дверима вистужівает приміщення настільки, що витрата газу на його зігрівши підвищується відразу ж на 5%. Розставте меблі так, щоб вона не загороджує радіатори опалення. Між кожним радіатором і стіною розташуйте екран з фольги, який буде відбивати тепло всередину кімнати, не даючи йому можливості йти у холодні стіни.
5
Не залишайте вікна відкритими. Якщо раптом виникне необхідність провітрювання, розкрийте всі вікна широко на пару хвилин. Так ви впустіть чисте повітря в кімнату, не вистудити її. Знижуйте на ніч температуру в квартирі. У прохолодному приміщенні ви будете краще спати, а заодно і економити газ.
6
Економія газу хороша тим, що ви нітрохи не погіршує якість свого життя, а навіть покращуєте його в деякій мірі. Перекипіла суп і сквозящій з вікон холодне повітря ніяк не можна віднести до елементів люкса, роблять життя прекраснішим. Таким чином, організувавши розумно свій побут, ви отримаєте відчутний фінансовий бонус, скоротивши витрати газу на 30, а то і на 50%.
Природним газом опалюється все більшу кількість регіонів. Хоч газ і вважається самим недорогим видом палива, але якщо його не економити зовсім, то нагоряє пристойна сума, до того ж сім'ї доводиться оплачувати не тільки газові витрати, а й інші комунальні послуги. Для економії витрат на оплату газу можна використовувати кілька способів.
Інструкція
1
В першу чергу - це утеплення приміщення. Якщо цього не зробити, то заощадити навряд чи вдасться. Якщо ви живете в приватному будинку, найкращий вид утеплення вважається зовнішнє. Обтягніть стіни сохраняющими тепло матеріалами - теплоізоляція. Утепліть стелю і підвальне приміщення за допомогою цих же матеріалів.
2
Тим, хто проживає в багатоквартирному будинку зовнішнє утеплення виробляти не можна. Тому зробіть внутрішнє утеплення. Обтягніть стіни пароізоляційним матеріалом, на нього закріпіть теплоізоляційний і встановіть гіпсокартон.
3
Якщо додатково ретельно утеплити вікна, то на опаленні можна заощадити до 40-50%.
4
Встановіть на батареї теплоотражающие екрани. Це дозволить все тепло пускати на опалення будинку, а не стін.
5
Для регулювання температурного режиму в нічний час і під час вашої відсутності можна встановити спеціальну систему автоматики, яка самостійно буде регулювати температурний режим у вашій оселі.
6
Автоматичні регулятори представлені у продажу. Купувати прилад потрібно відповідає вашому газовому обладнанню.
7
Встановлювати самостійно будь-які доповнюють чи поліпшують конструкції строго заборонено. Цим можуть займатися тільки фахівці з газової служби, з якими у вас укладений договір на технічне обслуговування ваших газових установок.
8
Зателефонуйте в обслуговуючу організацію за вказаними в договорі телефонам і домовтеся з фахівцями про дату і час установки додаткових приладів для вашої газової системи.