Як відкрити магазин чаю та кави. відкрити кавову лавку.

Ви хочете відкрити власний магазин ? Задумайтеся про чайно- кавовій лавці. Така торговельна точка не потребує великих приміщеннях, з торгівлею успішно справляється один продавець, пошук постачальників теж не буде проблемою. Підшукайте відповідне приміщення, запропонуйте цікавий асортимент за прийнятною ціною - і покупці не змусять себе довго чекати.
Інструкція
1
Виберіть формат майбутнього магазин а. Ви можете відкрити крамницю стріт-формату або кілька точок у торговельних центрах, придумати власну концепцію або скористатися готовою франшизою.
2
Підберіть відповідних постачальників. Ідеальний варіант - знайти одного партнера, у якого можна придбати все необхідне. Закупити по 20 сортів листового чаю та кави в зернах різних сортів і широкого цінового діапазону. Обов'язково включіть в прайс пару елітних позицій для знавців і кілька недорогих варіантів. Почавши роботу, ви зможете вивчити ринкову ситуацію і розширити асортимент.
3
Знайдіть відповідне приміщення. Вибирайте невеликі відділи в популярних торгових центрах або жваві пішохідні вулиці. Чайно-кавова лавка може бути невеликий - вам достатньо 20 квадратних метрів для торгового залу і невеликого підсобного приміщення. Замовте красиву вивіску - ваш магазин повинен бути помітним.
4
Займіться ремонтом. Кавово-чайної темі відмінно підійде оформлення в стилі ретро - темне дерево, метал, покритий патиною, текстиль кремово-коричневої гами. Стіни прикрасьте репродукціями старих плакатів і репринтами книг і газет. Кава і чай пересипте в скляні банки з щільно притертими кришками - вони відмінно демонструють товар і прикрашають магазин .
5
Найміть продавців - достатньо двох осіб, по одному в зміну. Проведіть навчання - продавці повинні розбиратися в сортах чаю та кави, вміти представити їх покупцям, активно пропонувати супутні товари та послуги.
6
Включіть в асортимент супутні товари. Ви можете пррдавать сласти - кольоровий цукор, марципани, горіхи, маленькі шоколадки і льодяники. Скомпонуйте подарункові набори різної вартості, включивши в них два-три види чаю і невелику коробку цукерок або красиво оформлений пакетик кави, прикріплений до м'якої іграшки. Недорогі набори із задоволенням купують для корпоративних подарунків і сувенірів. Запропонуйте посуд для заварювання чаю, невеликі сервізи та кавові пари. Такі речі не тільки доповнять товарний асортимент, а й прикрасять магазин .
7
Продумайте, як залучити клієнтів. Ви можете встановити в магазин е кавоварку і влаштовувати для покупців безкоштовні дегустації раз на тиждень. Або вибрати «товар місяця», пропонуючи на нього суттєві знижки протягом 30 днів. Можна надрукувати власні дисконтні картки або подумати про кобрендингових програмах спільно з іншими салонами. Знижки, бонуси, подарунки покупцям, накопичувальні бали, лотерея з невеликими призами - все це може залучити нових і утримати вже існуючих клієнтів.
Ще пару десятиліть тому про чай в нашій країні знали не так багато. Сорти поділялися на «хороший» і "інший". Сьогодні ж асортимент вражає своєю різноманітністю. Водночас з'явилося чимало справжніх знавців і чайних цінителів. Відкрити магазин чаю в наші дні значить куди більше, ніж просто почати торгівлю одним з продуктів харчування.
Інструкція
1
Місце під магазин слід вибирати з пристрастю. Чай - продукт, що асоціюється з приємною, затишною атмосферою і вишуканістю. Тому вам не підійдуть приміщення на галасливих вулицях і близько автодоріг. Слід не тільки продумати внутрішнє оздоблення, а й звернути увагу на об'єкти, розташовані в безпосередній близькості від входу в магазин . Також подбайте про привабливий фасаді. Важливу роль грає посуд, використовувана для зберігання і демонстрації чаю на полицях і вітринах, а також упаковка.
2
Визначтеся з асортиментом чаю з точки зору видів і країн походження. Бажано мати в наявності рідкісні і елітарні сорти напою, що допоможе обзавестися постійними покупцями-гурманами.
3
Існує два основних способи забезпечення регулярних поставок товару :? Налагодьте контакти з ліцензованими експортерами чаю в Китаї, Індії, Цейлоні і в інших країнах. В цьому питанні допоможе, зокрема, відвідування міжнародних чайних виставок, на яких бувають представлені світові виробники і постачальники чаю.? Можна налагодити роботу через російських дистриб'юторів і купувати чай на внутрішньому ринку. В цьому випадку вам не потрібно буде займатися питаннями логістики, розмитнення, отримання необхідних для торгівлі ліцензій і другімі.Кроме того, варто розглянути варіант роботи за франчайзинговою ліцензією однієї з мережі чайних бутіків. Як правило, відкриття бізнесу таким способом пов'язане з меншими ризиками і обходиться дешевше.
4
Від співробітників магазин а чаю потрібно не тільки ввічливість і уважність до покупців, а й інформаційна підкованість. Продавець повинен бути в змозі кваліфіковано розповісти про кожен представленому в асортименті вигляді чаю. Для надання більшої солідності бажано забезпечити штат спеціально розробленої уніформою.
5
Цілком логічно в магазин е чаю продавати супутні товари: чайники, чашки, сервізи, тару для зберігання, ситечка, подарункові набори та інше. Такі аксесуари не тільки урізноманітнюють товарний ряд, але і принесуть власникові додатковий прибуток.