Як встановити передпусковий підігрівач на ВАЗ.

В холодну пору року автомобілі вітчизняного виробництва бажано оснащувати передпускових підігрівачів. Їх установка вимагає розуміння принципу роботи цих пристроїв і деяких технічних навичок.
Вам знадобиться
  • Предпусковой підігрівач, шланг (~ 2м), металеві та пластикові хомути, трійник Т-подібний металевий, перехідник, гайкові ключі, викрутка, герметик або стрічка ущільнювача, ніж для різання шлангів, охолоджуюча рідина, ємність для зливу охолоджувальної рідини (об'єм 7-10 л).
Інструкція
1
Оберіть вид передпускового підігрівача. Простіше встановити прилад, що працює від електрики, ніж нагревающий охолоджуючу рідину з допомогою згоряння в спеціальній камері теплоповітряного суміші. Якщо у вас є доступ до побутової розетки, придбайте електронагрівальний передпусковий підігрівач , відповідний для типу вашого двигуна. Потужності в 1 кВт для легкового автомобіля достатньо.
2
Злийте охолоджуючу рідину через зливний отвір блоку циліндрів двигуна. Отвір прочистіть. Укрутіть в нього перехідник, змастивши його різьбу герметиком або ущільнивши спеціальною стрічкою.
3
Подогреватель на кронштейні закріпіть в відповідне місце поблизу від перехідника. Виключіть будь-яке торкання приладу.
4
З'єднайте перехідник зі вхідним отвором підігрівача за допомогою шланга. Закріпіть з'єднання хомутами.
5
Вріжте трійник в верхній патрубок радіатора так, щоб бічний штуцер був направлений в сторону підігрівача. З'єднайте бічний штуцер і вхідний отвір підігрівача патрубками за допомогою хомутів. Все шланги розташуйте так, щоб вони не перегиналися і не терлися об інші деталі. З розрізаних залишків шланга за допомогою пластикових хомутів зробіть захист на проблемних ділянках.
6
Через заливну горловину радіатора залийте антифриз. Перевірте всі з'єднання. Охолоджуюча рідина не повинна підтікати. Закрийте радіатор.
7
Прокладіть шнур або зафіксуйте його. Виключіть контакт з рухомими і нагревающимися частинами двигуна, щоб запобігти механічне пошкодження.
8
Запустіть двигун на 3-5 хвилин. Видаліть з системи охолодження повітряну пробку. Вимкніть мотор. При необхідності долийте охолоджуючу рідину до потрібного рівня.
9
Перевірте роботу підігрівача. Увімкніть його в мережу. Якщо чути шум нагрівається антифризу і вихідний рукав тепліше вхідного, робота завершена.
10
Якщо в районі стоянки автомобіля немає розетки, підберіть для установки автономний передпусковий підігрівач відповідно до характеристиками автомобіля. Врахуйте, що установка подібного підігрівача - справа складна. Процес включає в себе різні види робіт: монтаж підігрівача в моторному відсіку на стійці амортизатора і його підключення до охолодному контуру двигуна і радіатора отопітеля салону. А також під'єднання камери згоряння передпускового підігрівача до паливної системи за допомогою дозуючого насоса і створення системи відводу вихлопних газів. Крім того, всі ці агрегати підключаються електричними кабелями до блоку управління, контролеру, таймеру і встановлюються запобіжники. І обов'язково закріплюються і захищаються від стирання все шланги і дроти.
11
Довірте установку автономного передпускового підігрівача фахівцям сервісного центру. Вартість цих робіт висока, але в порівнянні з витратами на саму систему передпускового підігріву цілком прийнятна.
Корисна порада
При використанні підігрівача дотримуйте правило: не заводьте машину відразу після прогріву. Витримайте 15-ти хвилинну паузу. За цей час нагріте антифриз рівномірно розподілиться по всій системі охолодження двигуна. Це допоможе стабільній роботі мотора.