Як визначити номінал.

Слово « номінал » має кілька схожих значень, уживаних у різних сферах життєдіяльності людини - як банківській справі, так і філателії. Номінал, або номінал Ьная вартість - це певна емітентом вартість, яка, як правило, вказана на конкретного цінного папері або грошовій купюрі. При цьому реальна ціна цінних паперів може суттєво відрізнятися від його мінімального значення і називається курсовою вартістю, яка визначається попитом і пропозицією на них.
Інструкція
1
Грошові знаки з колекційної цінністю теж мають колекційну ціну, часто у багато разів більше номінал ьной ціни. Це ж відноситься і до монет з дорогоцінних металів - ювілейним, випущеними до інших дат - які спочатку коштують набагато дорожче тієї вартості монети, яка на ній надрукована.
2
У філателії номінал позначає позначену на знаку поштової оплати номінал ьную вартість марки. Номінальну вартість цю легко визначити, однак вона зазвичай вказується в валюті тієї держави, на території якого буде поширюватися ця марка.
3
Як правило, номінал Ьная ціна марки в філателії і є його ціною при продажу в поштових відділеннях. Він складається із суми встановленого поштового тарифу, який справляється за пересилку поштою, а також інших послуг пошти та ціни самої марки, що називається франкіровочной вартістю. В окремих випадках номінал Ьная ціна перевищує франкіровочную: наприклад, знак поштової оплати - з надбавкою, якщо на марці крім основного вказується ще й додатковий номінал .
4
Виділяють кілька видів поштових номінал ів. Астрономічний номінал - це назва дуже великий номінал ьной ціни марки, зазвичай визначається під час гіперінфляції в державі. Так, наприклад вартість марки в РРФСР на початку 20-х років минулого століття становила 10 тисяч рублів.
5
Додатковий номінал - вказано на марці після знака «+» після основної вартості марки. Ця додаткова сума поштового збору не пов'язана з наданням поштових послуг і зазвичай спрямована на благодійні цілі, фінансування суспільно-корисних акцій і т.п.
6
Якщо ж номінал не зазначений на марці - це означає, що ці знаки поштової оплати були надруковані для будь-якої певної послуги пошти, або це була непоштових марка, а спочатку випущена як віньєтка для рекламних або благодійних цілей. Такі варіанти марок називають без номінал ьнимі.