Як виростити петунію з насіння. Як зробити своє насіння зі свого огірка.

Петунія вважається одним з найпопулярніших декоративних рослин, що прикрашають садові ділянки і фасади будівель. Вирощувати петунії можна як у закритому контейнері, так і в звичайному ґрунті. З одного маленького насіння виростає величезний кущ, всипаний яскравими, красивими квітами.
Вам знадобиться
  • - Насіння петунії
  • - Пластиковий конейнер
  • - Пісок
  • - Субстрат грунту
  • - Плівка
  • - Пульверизатор
Інструкція
1
Перш ніж приступати до посадки рослин, визначтеся з найбільш підходящим для ваших цілей типом петуній. Кущові форми краще підійдуть для прикраси клумб, квіти у них трохи дрібніше звичайного, але зате чудово відновлюються після дощів. А для декорування стін і балконів створені ампельні петунії, стебла яких виростають спочатку прямими, а потім під дією тяжкості квітів поникают красивими пасмами.
2
Купуючи насіння петунії, перевагу віддайте сортам, найбільш відповідним до вашої кліматичної середовищі. Також подивіться, який саме тип насіння вам пропонують, з оболонкою або без. Чисті насіння сходить швидше і відсоток проростання у них дещо вищий. Насіння ж в оболонці краще захищені від хвороб і механічних пошкоджень, та й висаджувати їх набагато легше.
3
Перед посівом насіннєвий матеріал необхідно перемішати з сухим піском в співвідношенні 1: 5. Розподіліть отриману суміш рівномірним шаром по поверхні грунтового субстрату в пластиковому лотку розмірами 30 на 40 см. Зверху присипати насіння нічим не потрібно, просто полийте їх через ситечко водою з невеликим додаванням Превікуром, який допоможе вберегти молоді сходи від ураження грибковими захворюваннями. Накрийте контейнер прозорою плівкою.
4
Приблизно через тиждень у вас в лотку зазеленятся перші паростки. Зніміть плівку. Молоді пагони будуть настільки ніжними, що погубити їх можна навіть струменями поливної води. Тому дуже акуратно поливайте рослини, а ще краще оббризкуйте їх пульверизатором. Спостерігайте за сходами, кволі і невдалі можна прорідити вже на фазі третього листочка.
5
Ще через два тижні квіти потрібно розсадити в спеціальні касети з отворами або в окремі стаканчики. При пересадці пікірують кожна рослина, щоб спонукати до розростання кореневу систему. Періодично підгодовуйте розсаду спеціальними добавками і мінеральними добривами.
6
Після 3 тижнів після пікірування петунії можна висаджувати в грунт або квіткові горщики. Слідкуйте за тим, щоб до моменту висадки нічна температура не опускалася нижче 14 градусів. Прищипування верхівки стебла змушує петунію викидати бічні пагони. Таким чином ви зможете формувати кущ за своїм бажанням. Пишна квіткова крона буде радувати вас своїм різнобарв'ям аж до настання перших заморозків.
Корисна порада
Якщо петунія різко знизила цвітіння, обірвемо всі залишилися квітки, і вже через кілька днів на зміну їм рослина видасть нову квіткову хвилю