Як зв'язати комір-стійку. Як зв'язати дитячий светр з коміром Стоїчков.

Невисокий стоячий комір - універсальна деталь крою, яка добре виглядає на жіночих, чоловічих і дитячих в'язаних моделях одягу. Вона може бути ціліснов'язаній - петлі для роботи над трикотажним полотном набираються по кромці лінії вирізу. При цьому потрібно зробити точні розрахунки, щоб готова стійка не розтягувала основний виріб і не створювала некрасивих складок. Іноді простіше пов'язати комір окремо, а вже потім пришити його до готової горловині.
Вам знадобиться
  • - кругові спиці №№ 3 і 2,5 (або №№ 2,5 і 2);
  • - циганська голка;
  • - пряжа;
  • - допоміжна нитка;
  • - праска з функцією пара (або волога марля);
  • - сантиметр.
Інструкція
1
Спробуйте пов'язати комір - стійку на круглих спицях - при цьому на деталі не буде зайвого з'єднувального шва. Розрахуйте бажану довжину полотна. Вона повинна дорівнювати окружності вирізу одягу. Не забудьте про свободу облягання комір а - щоб він без проблем надягав на голову, залиште запас довжини близько 3 см. Уточніть щільність в'язання - так вам буде легко розрахувати, скільки початкових петель знадобиться для стійки.
2
Для зразка зв'яжіть смугу в 10 см. Рекомендується виконати еластичну гумку 2х2 - за допомогою чергування пар лицьових і виворітних петель. Інший варіант - так звана польська гумка. Завдяки своєму цікавому рельєфу і хорошою еластичності вона непогано виглядає в якості основного візерунка в'язаній стійки.
3
Наберіть для польської гумки число петель, яке б ділилося на 4. Перші два ряди полотна будуть виглядати як звичайна гумка 2х2, а в третьому ряду необхідно зробити наступне: зніміть правої спицею кромочную петлю і знайдіть центр першого раппорта (елемента узору ). Ним стане лицьова, по ліву сторону від якої розташовується виворітна. Згодом ця петля (центр раппорта) завжди буде вив'язувати тільки лицьової.
4
Пров'яжіть центральну петлю раппорта і подальшу виворітну лицьовими петлями. Наступна пара петель виконується виворітними, далі йдуть чергування 2х2.
5
У четвертому ряду знову визначте центр першого раппорта і працюйте за зразком третього ряду. Через якийсь час ви виявите, що центральні лицьові петлі всіх раппортов почали виділятися на полотні.
6
Отже, ви отримали зразок в'язання комір а-стійки і можете остаточно розрахувати набірний край деталі. Наприклад, довжина лінії горловини виробу дорівнює 42 см. Додайте 3 см припуску на свободу облягання. По горизонтальній лінії зразка пов'язаної гумки у вас в 1 см входить 3 петлі. (42 + 3) х3 = 135 петель вам потрібно набрати для виконання деталі крою.
7
В'яжіть стійку круговими рядами на спицях середнього розміру (№№3 або 2,5) обраним візерунком. Щоб поступово звузити деталь, зробіть невеликі зменшення: через 6 кругових рядів у рівних проміжках в'язання скорочуйте полотно на 1 виворітну петлю.
8
Коли пров'яжете 3 см полотна, введіть в роботу спицю на половину розміру менше (наприклад, №3 змінюється на №2,5, а №2,5 - на №2). Тепер виконуйте лицьову гладь. Як тільки ви перейдете з гумки на панчішну в'язку, на полотні комір а утворюється лінія згину для підкоміра. Так кромка стійки буде виглядати акуратно і не розтягнеться.
9
Довяжіте комір потрібної висоти. При в'язанні останніх двох-трьох рядів введіть в роботу допоміжну нитку. Готову деталь крою потрібно відпарити (особливо відкриті петлі з додатковою ниткою), висушити і підвернути полотном панчішної в'язки всередину. Вам залишиться тільки видалити допоміжну нитку і пришити відкриті петлі деталі до горловини одягу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KG0xhQn6BTE
Корисна порада
Зв'язати стоячий комір невеликого розміру (наприклад, для дитячого светри) можна на панчішних спицях, як гумку носка.