Як зробити розгортку циліндра. побудова розгортки перетину циліндра з циліндром під кутом.

Циліндр - одна з основних об'ємних фігур. Циліндри бувають еліптичними, круговими і параболічними. Вид циліндра визначається тим, яка плоска фігура лежить в його основі. Найпоширенішим (і простим у побудові) випадком є прямий круговий циліндр.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - циркуль.
Інструкція
1
Прямий круговий циліндр задається двома величинами: радіусом основи R і висотою циліндра H. Знаючи радіус кола, що лежить в основі циліндра , легко обчислити довжину кола основи. Ця величина необхідна для побудови розгортки. Вона дорівнює L = 2? R, де? = 3,14159.
2
Будь циліндр має дві підстави і бічну поверхню. У прямому круговому циліндрі обидва підстави є колами. Бічна ж поверхня при розгортанні її на площину виглядає як прямокутник зі сторонами L (довжина кола основи) і H (висота циліндра ). Таким чином, розгортка прямого кругового циліндра містить прямокутник і два кола.
3
Побудуйте за допомогою циркуля два однакових кола радіуса R. Потім за допомогою лінійки і олівця накресліть прямокутник довжини H і висоти L = 2? R. Передбачте поля для склеювання фігури. Зручно зробити довгу смужку для склеювання по одній із сторін H прямокутника і невеликі трикутні поля по обидва боки L. Загальний вигляд розгортки дивіться на малюнку.
Зверніть увагу
Якщо циліндр еліптичний, то підставу його являє собою еліпс. Тоді в наведеному вище алгоритмі замість кіл креслять еліпси, а довжину еліпса L1 обчислюють за таблицею. Прямокутник (бокова поверхня) в цьому випадку буде розмірами H х L1.В випадку усіченого під кутом до основи циліндра доведеться будувати поверхню розтину в істинному розмірі.