Як внести виправлення в документі.

У процесі господарської діяльності компаній керівники повинні здійснювати бухгалтерський облік, який немислимий без оформлення первинної документації. Часом трапляються такі ситуації, коли співробітник допускає помилки при заповненні форм.
Інструкція
1
Перш ніж внести виправлення в якій-небудь первинний документ, дізнайтеся, чи можна його коригувати взагалі. Існує деякі форми, в яких виправлення неприпустимі, наприклад, банківські або касові документи. Також не можна вносити зміни до установчу документацію.
2
Щоб внести виправлення в якій-небудь первинний документ (наприклад, в товарну накладну), перевірте повторну інформацію. Перекресліть недостовірні дані однією рисою, причому так, щоб було можливим прочитати некоректну інформацію.
3
Поруч з неточними даними вкажіть вірну інформацію. Поруч напишіть «Виправлено на (вкажіть новий текст)", поставте дату внесення коректувальною записи. Обов'язково вкажіть посаду і дані (прізвище та ініціали) співробітника, який вніс зміни. Він же повинен і поставити поруч підпис. Далі внизу документ знову підписують ті особи, які внесли зміни.
4
Ні в якому разі не замазуйте за допомогою коректування олівця і не періть неточні записи. Пам'ятайте, що документ повинен бути оформлений акуратно і без «бруду».
5
Якщо ви помітили помилки в касовому документі (прибутковому касовому ордері, у квитанції або інших), знищіть цю форму. Бланки суворої звітності анулюйте, тобто перекресліть великий рисою всю інформацію, а після цього зверху напишіть «Анульовано». Такі «непотрібні» документи зберігайте в архіві.
6
Щоб внести зміни, узгодьте їх. Наприклад, якщо ви помітили неправильний запис в товарною накладною, обговоріть внесення коригувань з контрагентом, на адресу якого направляється цей документ. У цьому випадку зміни вносяться в два примірники: у той який знаходиться у вас, і в екземпляр контрагента. Внесення змін завірте печаткою організації.