Як виготовити скрипку.

Скрипка - дуже складний акустичний прилад, який вимагає точного налаштування і регулювання. Вирішальне значення практично на кожному етапі виготовлення інструмента має майстерність творця скрипки. При виготовленні скрипки в першу чергу важливо вибрати гарне дерево для кожної частини інструменту.
Вам знадобиться
  • - ялина для верхньої деки (частини, яка знаходиться під струнами);
  • - клен для бічних частин (ребер) і шийки, нижньої деки;
  • - чорне дерево для грифа і подгріфка;
  • - клей;
  • - шматок металу;
  • - напилок;
  • - свердло;
  • - вус скрипковий;
  • - набір інструментів;
  • - лак
Інструкція
1
Надайте необхідну форму одного з ребер за допомогою вигнутого заліза, нагрітого електричним струмом. Те ж саме виконайте з іншими ребрами (всього їх 6). Потім прикріпіть їх до внутрішньої матриці і приклейте до кутових і кінцевим деталям.
2
Після того як клей повністю висохне, зніміть з матриці ребра і зміцните їх з нижньої і з верхнього боку обкладками (тонкими смужками дерева). Як верхню, так і нижню деку скрипки потрібно робити з двох частин. Виріжте їх з одного і того ж шматка дерева в клиноподібної формі, а потім склейте таким чином, щоб волокна двох частин були симетричні один одному.
3
Вирівняйте нижню сторону. Потім на цій вирівняної стороні обрисуйте форму за допомогою фанерного лекала і випиляєте її. Надайте трохи опуклу форму зовнішньої поверхні за допомогою рубанка, долота і скребка.
4
Наступна операція називається «ущільнення»: внутрішню поверхню потрібно видовбати і надати їй увігнуту форму. По периметру верхньої і нижньої деки прорежьте жолобок на відстані 3 міліметри від краю, а потім вженіть вус за допомогою молоточка в цей жолобок. (Ус виглядає як тонка чорно-біло-чорна дерев'яна смужка. Це декоративний елемент, який в той же час надає міцність нижньої і верхньої деки.)
5
Також потрібно зробити за спеціальним шаблоном дві ефи (резонаторні отвори в корпусі скрипки), які пропускатимуть звук і не дозволять верхній деці вібрувати. Встановіть підставку по лінії, яка веде від середини однієї ефи до середини інший. Після того, як будуть вирізані резонаторні отвори, вклейте в середину нижнього краю деки нижній поріжок, службовець опорою для петлі струнотримача. Далі потрібно приклеїти верхню і нижню деки до ребер, використовуючи при цьому затискачі.
6
Щоб можна було розібрати скрипку при ремонті, використовуйте тваринний клей, який легко розчиняється у воді. Коли будуть зібрані три частини скрипки, слід прикріпити шийку з завитком. Приробити до шийки гриф з чорного дерева, а потім обробіть напилком.
7
Після цього нанесіть 8-12 шарів лаку на поверхню скрипки. При цьому потрібно враховувати, що кожен з цих шарів сохне до двох тижнів. Коли останній шар висохне, через один з ефов (резонаторних отворів) вставте дужку, прикріпіть подгріфок, колки, підставку і натягніть струни. По завершенні роботи акуратно протріть готову скрипку .