Як відновити сковороду. Як відновити антипригарне покриття.

З часом покриття сковорідок зношується, і яка готується їжа починає пригорати і прилипати. Чавунну, алюмінієву і посуд з нержавіючої сталі можна відновити, на відміну від тефлоновою, пошкодження якої небезпечні для здоров'я. Для того, щоб повернути сковородам втрачені властивості, достатньо використовувати інгредієнти, які є в кожному будинку.
Вам знадобиться
  • - сіль;
  • - рослинне масло;
  • - вода.
Інструкція
1
При відновленні сковороди відкрийте вікна. Чад і запах, який буде виходити від посуду під час процедури, повинен безперешкодно залишати приміщення. Додатково включите витяжку.
2
Розігрійте сильно забруднену сковороду на великому вогні. Насипте в посуд достатня кількість солі. Нагрівайте її протягом години, періодично помішуючи. Поступово сіль придбає темний відтінок.
3
Висипте сіль і обполосніть сковороду . Знову нагрійте посуд на великому вогні. У розігріту сковороду налийте рослинне масло. Залиште масло нагріватися протягом 40 хвилин.
4
Злийте залишки масла, остудіть посуд, щоб масло не шипіла. Останній етап як відновити сковороду - прокип'ятити в ній воду кілька разів. В процесі кип'ятіння буде відходити весь нагар. Очищену чавунну сковороду протріть сухою ганчіркою або паперовим рушником.
5
Відновіть антипригарне покриття на чавунній сковороді, яку ви попередньо очистили. Для цього рясно змастіть посуд рослинним маслом. Поставте сковороду в розігріту до 160-180 градусів духовку і залиште на годину.
6
Алюмінієву сковороду або посуд з нержавіючої сталі відновіть наступним чином. Розжарите ємність на сильному вогні. Насипте в сковороду йодовану сіль, рівномірно розподіліть. Шар повинен бути не менше 1 см.
7
Прогрейте сіль протягом півгодини. Вона вбере в себе органічні залишки їжі і очистить пори металу. Висипте сіль з металевої сковороди, протріть посуд сухий тканиною або серветкою.
8
Нову сковороду з тефлоновим покриттям перед початком використання можливо уберегти від утворення нагару. Але від пошкоджень її можете захистити тільки ви самі, якщо будете користуватися посудом акуратно, не дряпаючи поверхню гострими металевими лопатками.
9
Налийте в сковороду воду майже до країв. Прокип'ятіть воду протягом 10 хвилин, після чого злийте рідину. Капніть на тефлонове покриття краплю рослинного масла і розподіліть по всій сковороді.