Як робити підлогу в дерев'яному будинку. стовпчики для балок.

Пол в дерев'яних будинках спирається, як правило, на балки з колоди або бруса, укладені краями в цокольні ніші і підперті по довжині цегляними або бетонними стовпчиками. Можна, зрозуміло, замість балок укласти і бетонну основу з подальшим влаштуванням одного з видів кам'яних підлог. Однак останні в бревенчатом або брусовому домі справляють враження кілька чужорідного елементу. Пол и з дерева виглядають тут набагато більш природно і органічно.
Вам знадобиться
  • - дерев'яний брус 60х60 мм;
  • - обрізна дошка;
  • - утеплювач з мінеральної вати;
  • - гідроізоляційна плівка;
  • - один з видів підлогового покриття (паркет, ламінат, дошка для підлоги, лінолеум та ін.);
  • - будівельне кріплення;
  • - теслярський інструмент.
Інструкція
1
Виберіть тип підлогового покриття, який ви збираєтеся використовувати. Це може бути паркет, дошка для підлоги, ламінат, лінолеум і пр. Необхідно також вирішити, чи будете ви утеплювати підлогу. Залежно від відповіді на це питання конструкція підлоги може істотно видозмінитися.
2
Для утепленого статі потрібно пристрій чорнового перекриття. Для його опори прибийте до нижньої частини бічних сторін несучих балок рейки товщиною 30-40 мм - таким чином, щоб проходячи через опорні стовпчики, вони спиралися на них.
3
Покладіть на рейки дошки з дерев хвойних порід, оброблені антисептиком - так, щоб вони утворили суцільний поміст. Поверх чорнового статі укладіть поліетиленову плівку або будь-який інший гідроізолірующій матеріал. Стики плівки проклейте будівельним скотчем.
4
Покладіть на гідроізоляцію між балками плити з мінеральної вати. Забезпечте щільне прилягання крайок плит до несучих балок і один одному. Товщина плит повинна бути такою, щоб між їх верхньої поверхнею і покриттям підлоги залишався зазор в 30-40 мм, необхідний для вентиляції.
5
Поверх несучих балок - перпендикулярно їм - укладіть лаги з бруса 60х60 мм. Спочатку виставте за допомогою рівня в одній горизонтальній площині два крайніх ряду лаг, потім натягніть між ними шнур і укладіть по ньому всі проміжні бруси. Відстань між лагами має дорівнювати приблизно 50 см. При забезпеченні горизонтальності використовуйте підкладки з дощок або ДВП, при необхідності підтесував несучі балки.
6
Подальша робота залежить від виду підлогового покриття. При використанні всіх видів підлоги, крім статевої дошки, на лаги необхідно укласти основаніе.Еслі покриттям підлоги є паркет, укладіть під нього додаткові лаги, перпендикулярні вже покладеним, в одній площині з ними. При цьому частина додаткових лаг повинна спиратися на несучі балки, для інших доведеться встановити додаткову опору з брусів, що упираються кінцями в балки. Зрештою конструкція з лаг повинна прийняти форму сот з розмірами осередку приблизно 50х50 см.
7
Покладіть на лаги фанеру товщиною 18 мм, зміцнюючи її шурупами з кроком близько 250-ти мм. Стики листів повинні доводитися на поверхню лаг. Нерівність підстави по висоті не повинна бути більше 2-х мм на 2-х метрах поверхні, якщо ця умова не виконується, сошліфуйте нерівності абразивним кругом. Укладку самого паркету на фанеру здійснюйте за тією технологією, яка рекомендована для конкретного виду паркету.
8
При використанні ламінату або лінолеуму пристрій суцільного дерев'яного підстави, що спирається на лаги в формі сот, також є необхідним. Однак вимоги до нього менш жорсткі. Розміри осередків, утворених лагами, можуть бути збільшені в одному напрямку до 80-100 см, може бути використана фанера товщиною 12 мм, допустима висота нерівностей - 2 мм на 1 м довжини.
9
Для укладання статевої дошки не потрібна установка додаткових лаг. По суті, її можна укладати взагалі без лаг, прямо на опорні балки, але тільки в тому випадку, якщо відстань між ними не перевищує 1 м, а їх поверхні знаходяться в одній горизонтальній площині. Найчастіше виявляється, що набагато простіше укласти спочатку лаги, а вже потім - статеву дошку.