Як замінити моторчик омивача. Як замінити стеклоомиватель.

Проїжджа частина буває брудною в будь-який час року. Навіть взимку дороги обробляють спеціальними засобами проти обмерзання і в результаті з-під коліс летять дрібні крапельки, які забризкують машину з усіх боків. В таких умовах потрібно, щоб система омивання скла працювала безперебійно.
Вам знадобиться
  • Моторчик склоомивача, викрутка, гайкові ключі, хомути, тестер.
Інструкція
1
Уточніть, що не працює саме електронасос омивача стекол. Ознакою цієї поломки служить відсутність характерного дзижчання при натисканні на важіль омивача стекол. На всякий випадок тестером перевірте напругу на моторчик. Якщо до нього підходить 12В, але електронасос при цьому мовчить, найімовірніше доведеться його міняти.
2
Іноді в морози трапляється, що моторчик замерзає. Наприклад, коли рідина для миття стекол виявилася неналежної якості. Спробуйте відігріти електронасос. Поставте машину на теплу стоянку на кілька годин. Або злийте весь незамерзла склоочисник, налийте повний бачок гарячої води. Злийте її і знову заповніть бачок гарячою водою. Моторчик відігріється і запрацює, якщо, звичайно, він не зламався.
3
Придбайте моторчик скло омивача , відповідний для вашого автомобіля. Якщо сумніваєтеся, запитаєте продавця в магазині.
4
Злийте всю рідину з бачка скло омивача .
5
Вимкніть дріт від негативної клеми акумуляторної батареї автомобіля. Вимкніть контактний роз'єм електронасоса скло омивача .
6
Виверніть болти, які кріплять бачок омивача стекол до кронштейну. Трохи підведіть бачок, щоб з'явилася можливість зняти шланги з моторчика, що з'єднують електронасос з форсунками скло омивача . Запам'ятайте, як саме вони розташовувалися, щоб не переплутати.
7
Від'єднайте електронасос від бачка.
8
Поставте на бачок новий моторчик. Підключіть до нього всі шланги так, як вони підходили до зламаного електронасоса. Обов'язково збережіть їх колишнє місце розташування. Інакше доведеться переробляти, якщо встановите неправильно.
9
Прикріпіть бачок до кронштейну. Підключіть до моторчику контактний роз'єм. Відновіть харчування акумулятора.
10
Залийте в бачок скло омивача спеціальну рідину для миття скла. Увімкніть важіль - моторчик омивача дзижчить, скла политі рідиною. Можна їх мити.
Корисна порада
Як перевірити якість рідини для миття скла? У маленькій пластиковій пляшці поставте її на ніч в морозильник. Якщо вона не замерзне, а лише перетвориться в крижану кашу - можна використовувати.