Як клеїти моделі літаків. Як клеїти складальні моделі.

Щоб виготовлена модель літака довго форсувала в повітрі і взагалі могла в нього піднятися, необхідно при склеюванні врахувати важливі особливості будови і функцій кожної деталі. Порядок складання пенопластовой моделі літака на резіномоторе дозволить продемонструвати це.
Вам знадобиться
  • - фанера
  • - клей;
  • - дріт;
  • - нитка;
  • - наждачний папір;
  • - гумова нитка.
Інструкція
1
З липи або сосни вистругати рейку довжиною 400 мм. На дві третини вона повинна мати переріз 20х20 мм і до кінця ставати вже до перерізу 10х10 мм. Скруглите гострі кути і усуньте задирки, ретельно зашкурена рейку.
2
Надайте стабілізатору і крилу той же профіль, що й у найпростіших моделей планерів. Прогрійте над лампочкою пінопласт і на стабілізаторі відігніть два кіля, на крилах - два вушка. Для посилення крила знизу приклейте тонкий папір або смугу ватману.
3
Повітряний гвинт зробіть набірним. Виконайте маточину з соломи або виструганий з липи або сосни. З паперу виріжте лопаті, які повинні бути схожими на звужується до зовнішнього кінця овал. Приклейте їх до маточини будь-яким клеєм.
4
Виготовте вал гвинта. Зігніть за допомогою круглогубцев або пінцета сталевий дріт діаметром 0,5 мм у формі літери «т». Визначте середину маточини гвинта, вал прив'яжіть нитками, які потім промажте клеєм.
5
Прикріпіть вал до маточини так, щоб лопаті «забирали» повітря під рівними кутами. Для перевірки помістіть гвинт між стіною і лампою так, щоб площина обертання гвинта могла пройти через лампу і бути при цьому перпендикулярній стіні. Тіні лопатей повинні бути рівні одна інший по ширині.
6
Вал закріпіть на фюзеляжі. Візьміть для цього брусочек пінопласту або липи товщиною 2 мм, шириною і довжиною по 4 мм. Це підшипник вала. Спереду і ззаду наклейте на нього по смужці ватману. Приклейте брусок до рейки, зрівнявши його з її переднім кінцем.
7
Щоб обертання гвинта було легким, виготовте дві або три шайби з металевої фольги. Нижче середини підшипника за допомогою гостро заточеного шматочка дроту проколіть отвір. Воно повинно бути строго паралельним фюзеляжу.
8
Одягніть шайби на вал гвинта, а сам гвинт проденьте крізь підшипник. Якщо вал з підшипника виступає більше, ніж на сантиметр, відкусите зайве за допомогою кусачок. Зігніть кінець вала в кільце діаметром близько 2,5 мм і так поправте його, щоб воно прийняло положення симетричне до осі обертання.
9
Відріжте 20 мм тієї ж дроту, що використовували для вала і зігніть гачок. Прикріпіть його клеєм і нитками до фюзеляжу. Виміряйте відстань між валом і гачком, збільште отриманий показник в три рази. Візьміть гумову нитку? 1 мм, довжиною, рівної тричі збільшеному показника, і зав'яжіть в кільце.
10
Резіномотор повісьте на гачки. Для визначення центру ваги моделі горизонтально покладіть фюзеляж на тонку рейку або вістрі ножа і уравновесьте. Центром тяжкості є місце зіткнення рейки або ножа з фюзеляжем.
11
Приклейте крило, розташувавши його так, щоб центр ваги знаходився на 5-10 мм ближче до переднього краю крила, рахуючи від середини. Отформуйте лопаті гвинта. Закрутіть резіномотор до освіти баранчиків і запустіть модель легким поштовхом.