Як виростити квіти до 8 березня. Як вирощувати тюльпани з цибулин.

Застосувавши ряд агротехнічних прийомів, званих вигонкою, можна отримати квітучі рослини в будь-який час року. Правда, якщо ви вирішили подарувати своїм близьким на 8 березня власноруч вирощені тюльпани, зайнятися підготовкою доведеться ще восени.
Вам знадобиться
  • - цибулини тюльпанів;
  • - садова земля;
  • - пісок;
  • - перліт;
  • - люмінесцентна лампа.
Інструкція
1
Для вигонки зазвичай рекомендують використовувати великі здорові цибулини тюльпанів класу «Прості ранні», «Тріумф» та деяких сортів класу «Дарвінових гібриди». Попугайні, пізні махрові і лилиецветних сорти, незважаючи на їх декоративність, для вигонки не підходять.
2
Викопані із землі цибулини тюльпанів, призначених для вигонки, зберігаються в сухому місці з температурою в межах від двадцяти трьох до двадцяти п'яти градусів. До серпня температуру знижують до двадцяти, а до вересня - до п'ятнадцяти градусів.
3
Наприкінці жовтня або самому початку листопада цибулини слід помістити в субстрат. У цій якості використовується суміш садової землі і піску, чистий пісок або перліт. Для вигонки, як і для звичайного вирощування тюльпанів, потрібен грунт з нейтральною реакцією.
4
Насипте шар ґрунту, товщиною десять-п'ятнадцять сантиметрів, в ящик або горщик. Додайте цибулини в ємності, зберігаючи між окремими рослинами відстань близько двох сантиметрів. Злегка втисніть тюльпани в субстрат і присипте шаром тієї ж суміші так, щоб цибулини опинилися повністю закриті.
5
Полийте ємності з тюльпанами. Якщо цибулини після поливу здалися над поверхнею ґрунту, присипте їх грунтовою сумішшю. Приберіть ящик в темне місце з температурою від п'яти до дев'яти градусів і вологістю повітря близько вісімдесяти відсотків. Періодично поливайте ємність з цибулинами, не даючи грунту пересихати.
6
Наприкінці грудня тюльпанів потрібно зниження температури до двох-трьох градусів.
7
В кінці першого тижня лютого перенесіть ящик з тюльпанами в більш тепле місце. Протягом чотирьох днів тримайте рослини при температурі близько п'ятнадцяти градусів, прикривши їх від світла.
8
Чотири дні потому температуру можна підняти до вісімнадцяти градусів і використовувати люмінесцентну лампу для додаткового освітлення. Кожен день тюльпани слід поливати.
9
Квітникарі, що займаються вигонки цибулинних рослин, рекомендують знизити температуру повітря в приміщенні з тюльпанами після того, як бутони почнуть фарбуватися. Якщо ящик з квітами стоїть на підвіконні, можна просто присунути його трохи ближче до скла. Це допоможе продовжити термін цвітіння.
10
Зрізані тюльпани можуть зберігатися близько тижня, якщо поставити їх у контейнер з холодною водою і тримати при температурі від одного до чотирьох градусів. Можна продовжити термін зберігання квітів, вийнявши його з корінням із землі, загорнувши в щільний папір і помістивши в темне місце з температурою близько одного градуса.