Як забити дюбель-цвях. забити дубель в бетон.

Для кріплення технологічних і декоративних елементів до бетонних і цегляних поверхонь при проведенні ремонтних робіт у більшості випадків використовуються дюбель-цвяхи . За рахунок великої сили тертя вони забезпечують високу надійність з'єднання. Забити дюбель цвях можна, тільки попередньо підготувавши під нього посадочне отвір.
Вам знадобиться
  • - дюбель-цвях;
  • - перфоратор або дриль;
  • - свердло по бетону;
  • - молоток;
  • - можливо, пассатижи.
Інструкція
1
Виберіть і підготуйте всі інструменти, необхідні для забивання дюбелів-цвяхів. Якщо роботи будуть вестися по бетону, знадобиться перфоратор або електрична дрель з відбійником. Якщо дюбелі передбачається забивати в цегляну поверхню, підійде ручна дриль або навіть коловорот. В обох випадках буде потрібно свердло по бетону. Його діаметр (зазвичай проштампований на хвостовику) повинен відповідати аналогічному параметру дюбелів, а довжина робочої частини (з канавкою) бути хоча б на 5 мм більше повної довжини дюбеля. Також підготуйте молоток і кернер.
2
Виберіть місце, в яке буде забитий дюбель-гвозь. Перевірте, чи вистачає товщини стіни (підлоги, стелі) для того, щоб при свердлінні не пробився її наскрізь. Переконайтеся, що в цьому місці не проходить електропроводка, прихована в жолобках або каналах всередині плит. Якщо має бути свердлити бетон, постарайтеся вибирати місце так, щоб не потрапити в металеву арматуру. При роботі з цегляними конструкціями уникайте цементних ділянок кладки, оскільки в них дюбель триматиметься вкрай погано. Відзначте обране місце.
3
Висвердлите посадкове отвір під дюбель. Для того щоб свердло не "виїхало» в сторону з наміченого місця на самому початку процесу (особливо при роботі з перфоратором або електродрилем по бетону), вибийте невелику лунку в поверхні за допомогою кернера і молотка. Встановіть в неї свердло. Почніть працювати на малих обертах. Після того як свердло поглибиться хоча б на 5 мм, можна збільшити швидкість обертання дриля. Цегла варто свердлити акуратно, не включаючи режим відбійника.
4
Забийте дюбель цвях. Видаліть з посадочного отвору пил. Введіть в нього кінець дюбеля. Легкими ударами молотка заколоти його на повну довжину. Якщо дюбель був пошкоджений в процесі вбивання, витягніть його пассатижами і використовуйте новий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Z1db062pMg0
Занадто тендітна або тверда поверхня може стати справжньою проблемою, якщо потрібно забити цвях . А якщо цвях додачу ще й зроблений з м'якого металу або у нього невеликі розміри, то краще дізнатися, як впоратися з цим завданням.
Інструкція
1
Якщо перед вами бетонна або цегляна стіна, а вам потрібно у що б то не стало забити в неї цвях , краще не намагатися зробити це одним тільки молотком. Найкраще, візьміть перфоратор або ударну дриль зі свердлом по бетону і просвердлите отвір, який би на пару міліметрів перевищувало діаметр цвяха. Зробіть ножем дерев'яну «пробку», відповідну розмірам отвори, і вбийте в стіну спочатку пробку, а вже в неї цвях .
2
Якщо цвях потрібно вбити в досить тендітну деревину, яка напевно трісне від цвяха, то слід скористатися дрилем і свердлом. Підберіть свердло на міліметр менше, ніж діаметр цвяха і просвердлите отвір. Після цього можна не побоюючись забивати цвях , який не зашкодить деревину, але при цьому буде добре в ній триматися.
3
Якщо цвях має невеликі розміри і утримати його руками ніяк не вдається - не варто бити себе по пальцях, візьміть плоскогубці і, утримуючи ними цвях , забийте його, прибравши в кінці плоскогубці. Те ж саме можна порекомендувати, якщо цвях занадто довгий і гнеться під ударом молотка.
4
Не використовуйте для вбивання дрібних цвяхів занадто важкий і великий молоток - такий інструмент буде неминуче гнути цвяхи, змушуючи вас нервувати. Краще взяти легкий молоток невеликого розміру, який дозволить наносити короткі й точні удари. Для великих цвяхів, навпаки - використовуйте важкий молоток чи маленьку кувалду.
5
Якщо вам потрібно прибити плінтус, лиштва, рейку або інші дерев'яні планки, то не слід відразу до кінця забивати в них цвяхи. Залишайте їх на кілька міліметрів «недобитими», щоб у разі перекосу що прибивається планки можна було витягти цвяхи і поправити ситуацію. Пам'ятайте, що вийняти вбитий до кінця цвях не пошкодивши поверхню, в яку він вбитий, дуже не просто.