Як промити грубку в машині.

Взимку як ніколи стає актуальною проблема обігріву салону автомобіля, і, якщо радіатор системи опалення у вашого авто забитий брудом, на обігрів потрібно все більше і більше часу. Щоб забезпечити хороший доступ теплого повітря, необхідно промити грубку в машині, і найзручніше це зробити, не розбираючи всю панель управління.
Вам знадобиться
  • - два шланги;
  • - хомути і стрічка ФУМ;
  • - компресор;
  • - пилосос;
  • - насос;
  • - ємність для зливу рідини;
  • - кислота, антинакипін, спеціальні засоби для прочищення радіатора і т.д.
Інструкція
1
Загляньте в підкапотний простір свого автомобіля і знайдіть два шланга, що виходять від печі. Звільніть ці шланги, в різних машинах для цього потрібні різні дії. Так чи інакше, акуратно знімайте всі заважають деталі і запам'ятовуйте послідовність дій, кріплення складайте окремо.
2
Звільнивши кінці шлангів, подовжите їх за допомогою поливальних, від старої пральної машини або будь-яких інших шлангів. Надійно закріпіть стик хомутами і стрічкою ФУМ, щоб забезпечити герметичність, інакше можна зіпсувати салон.
3
Нижній шланг опустіть вниз, він буде зливним, а верхній підійміть вище рівня грубки (якщо є можливість, вище панелі в салоні). Видуйте компресором або пилососом (якщо є така функція) залишки води.
4
Залийте в грубку очищувальну рідину. Це може бути звичайна вода, окріп, соляна, оцтова або будь-яка інша кислота, антинакипін, нерозбавлений «Сіліт» або інші миючі засоби. Звичайно, якщо є можливість, купіть спеціальні засоби для очищення печі радіатора. Дайте можливість зреагувати і розмочити бруд, сильно роз'їдають речовини не тримайте більше 10-15 хвилин. Не дуже їдкі речовини (наприклад, засоби для очищення сантехніки) можна залишити на ніч.
5
Акуратно злийте рідину за допомогою другого шланга. Якщо ви заливали кислоту, будьте готові до бурхливої реакції і піноутворення. Повторіть процедуру кілька разів, поки з радіатора не почне витікати прозора рідина.
6
Добре промийте радіатор опалення водою. Щоб забезпечити потрібний напір, приєднаєте шланг до системи водопостачання будинку (кран у ванній), використовуйте насос або компресор. Можна промивати радіатор з двох сторін, заливаючи воду по черзі, то з одного боку, то з іншого.
7
Для промивки радіатора можна використовувати глибинний насос. Приєднайте його до одного з шлангів і опустіть у відро з водою (можна додати в неї миючий засіб або кислоту). Потім увімкніть насос і виженете воду через радіатор. Підключіть насос до іншого шлангу і повторіть процедуру.
Зайве забруднене радіатор грубки не здатний забезпечити салон автомобіля достатньою кількістю тепла. Що позбавляє водія і пасажирів задоволення погрітися в теплій машині під час поїздки взимку.
Вам знадобиться
  • Щітка з м'яким ворсом або малярська кисть,
  • хімічний розчин для промивання системи охолодження.
Інструкція
1
В ході осінньої підготовки автомобіля до експлуатації в зимовий час року обов'язково треба перевірити радіатор обігрівача салону на предмет його чистоти, як зовні, так і всередині.
2
Коли виявляється, що поверхня радіатора грубки недостатньо очищена від сторонніх відкладень, їх видаляють за допомогою волосяної щітки або звичайної малярської кисті. Після закінчення робіт радіатор обдувається стисненим повітрям.
3
Якщо зі знятого радіатора отопітеля вилилася іржава, каламутна рідина, то його нутрощі також необхідно очистити, заливши всередину хімічний розчин для очищення системи охолодження.
Зверніть увагу
Промивання радіатора грубки можна виконати не витягуючи його з системи охолодження. З цією метою промивається вся система охолодження двигуна. І хімічний розчин заливається в розширювальний бачок, розташований під капотом автомобіля.
Корисна порада
Придбати відповідний розчин можна в будь-якому автомагазині. Його заливають в радіатор отопітеля і залишають хвилин на тридцять, після чого зливають. Процедуру повторюють до тих пір, поки з радіатора не поллється чиста рідина, а потім промивають нутрощі під проточною водою.