Як прати вручну. Як прати нижню білизну.

Пральна машинка в наш час є майже в кожній квартирі, але багатьом жінкам досі доводиться прати вручну. Машинки іноді ламаються, в окремих будинках їх взагалі немає, а деякі речі бувають настільки ніжними, що навіть самий щадний машинний режим може їх зіпсувати. Ось тоді і приходить пора господарці діставати з під ванни таз для ручного прання.
Вам знадобиться
  • - брудна білизна
  • - таз
  • - тепла вода
  • - пральний порошок
Інструкція
1
Перш ніж приступити до прання, відсортуйте забруднюючи білизна. Світлі речі варто прати перш темних, дуже брудна білизна після менш брудного, одяг з в'їдаються плямами відкладіть для додаткової обробки. Нагрійте воду до 40 градусів, налийте її в таз. Відміряйте необхідну кількість прального порошку, розчиніть його у воді. Речі в воду можна опускати тільки тоді, коли в ній перестануть плавати білі крупинки. Нерастворившихся порошок може набитися в шви вироби і залишити на ньому білі розводи.
2
Не починайте відразу ж терти речі, залиште їх у воді на деякий час. Чим брудніше білизна, тим довше доведеться його замочувати. Не забувайте періодично помішувати вміст таза. Через 5-10 хвилин або ж через кілька годин (в залежності від ступеня забруднення) огляньте речі. Потріть забруднилися місця руками, можна навіть використовувати пральну дошку. Ретельно відіжміть білизну.
3
Приготуйте воду для полоскання. Полоскати речі після ручного прання слід не менше 2-3 разів. Річ вважається добре виполоскати, якщо вода, з якої її вийняли, скрипить між пальцями. Білі речі на стадії останнього полоскання можна злегка підсинити, додавши у воду спеціальний розчин з господарського магазину.
4
Відкладені при сортуванні речі з плямами теж можна прати вручну. Перед пранням необхідно обробити пляма в залежності від його походження. Якщо ви відчуваєте труднощі з визначенням характеру плями, замочіть його в універсальному плямовивідником типу Ваніш. Додайте Ваніш і безпосередньо в таз на додаток до порошку. Ретельніше потріть річ в заплямованому місці. Деякі плями при ручному пранні видаляються набагато краще, ніж в машинці, тому що в цьому випадку на них виробляється безпосередній вплив.
5
Випрані і прополоскати речі розвісьте сушитися, не забувши ретельно струснути кожний виріб. Це нехитре дію випрямить речі і полегшить їх подальшу прасування.
Корисна порада
Штори, випрані вручну, помнуться набагато менше побували в машині. Їх можна навіть не гладити після прання. Просто повісьте штори на місце у вологому стані, і вони самі витягнуться під власною вагою.
Незважаючи на те, що пральна машинка міцно увійшла в побут сучасної людини, часто з тих чи інших причин доводиться прати вручну. Знання деяких правил цього процесу дозволить домогтися бажаного результату і полегшить вашу роботу.
Вам знадобиться
  • - тазик, ванна, ванночка;
  • - пральний порошок;
  • - підсилювач порошку;
  • - відбілювач;
  • - вода;
  • - спеціальні засоби для прання.
Інструкція
1
Відсортуйте білизну. Рекомендується в першу чергу прати вироби з білої тканини, а потім вже з кольорової.
2
Наповніть ванночку (ванну або тазик) необхідною кількістю теплої або гарячої води. Температура залежить від виробів, які ви перете. Зазвичай вона вказується на лейблі одягу. До того ж сучасні порошки дозволяють стирати при низьких температурах. Наприклад, якщо ви виперете шовк при 60 градусах, то тканина стиснеться, і виріб стане непридатним для використання.
3
Насипте у воду пральний порошок для ручного прання і ретельно його розчиніть. Якщо білизна сильно забруднено, додайте підсилювач порошку або відбілювач. Кількість цих коштів залежить від виду тканини, ступеня забрудненості, температури води та вказано на упаковці.
4
Для відпирання плям на кольоровому білизна використовуйте спеціальні засоби, дотримуючись інструкції. До того ж сучасний ринок пропонує великий асортимент таких концентратів для збереження кольору тканини під час прання.
5
Покладіть в воду білизна, якщо потрібно замочіть його на 1-2 години. Після закінчення часу починайте прати вироби руками, особливу увагу приділяючи найбільш забрудненим місцях. Випрану білизну відіжміть і складіть в тазик.
6
Прополощіть одяг під проточною водою або у ванні. Якщо ви вибрали останнє, то процедуру проводите не менше 3 разів. Після останнього полоскання вода повинні бути чистою, без домішок.
7
Віджатою білизна вивісите сушитися, попередньо протерши мотузку (дріт) волого ганчіркою.
Зверніть увагу
Для профілактики захворювань сечостатевої системи фахівці рекомендують прати нижню білизну господарським милом.
Корисна порада
Постільна білу білизну після прання можна підсинити і накрахмалить.