Як обертати палицю. обертання палицею.

Гимнастическая палиця стала універсальним спортивним знаряддям. Заняття з нею проводяться на різних тренуваннях, в тому числі в силовий аеробіки та лікувальної гімнастики. Цей аксесуар служить розвитку багатьох рухових функцій, наприклад, координації рухів при обертанні палиці. Деякі елементи цього мистецтва прийшли в гімнастику з систем єдиноборства, де жердину - знаряддя захисту і нападу. Для початку вам треба опанувати кількома простими вправами.
Вам знадобиться
  • - дерев'яна або сталева порожниста палиця («бодибар»);
  • - консультація з тренером.
Інструкція
1
Порадьтеся з досвідченим тренером, щоб під час занять з гімнастичною палицею не робити грубих помилок - часом переучуватися буває важко. Попросіть дати вам перелік простих вправ.
2
Спробуйте по-різному утримати спортивне знаряддя. Хват зверху: тильна сторона кисті звернена вперед. Хват знизу: рука вивертається назовні. Зворотний хват: рука робить поворот всередину. Різний хват: права кисть тримає палицю зверху, а ліва - знизу (якщо в інструкції з гімнастики не описані інші варіанти). При виконанні вправ виконуйте хвати, які підходять для конкретного випадку - тільки так можна правильно виконати всі необхідні рухи.
3
Освойте будинку кілька простих обертань легкої палицею-бодибар. Починайте повторювати всі вправи 5-10 разів, потім робіть їх не менше 20 за один захід. Прийміть положення сидячи, а бодибар тримайте двома витягнутими верх руками. Починайте обертати палицю (і одночасно прямі руки) в горизонтальній площині. Повільно підніміться на носки; продовжуючи обертання, поверніться у вихідне положення. Палка повинна постійно крутитися зразок пропелера вертольота.
4
Заняття з бодибар допоможуть розвинути не тільки різні групи м'язів, а й стати елементом дихальної гімнастики. Ритм рухів обов'язково повинен збігатися з диханням. Прийміть положення прямо, ноги на ширині плечей. Вдихніть і підніміть руки, утримуючи палицю двома руками.
5
Підніміть лівий кінець знаряддя (видих); окресліть їм коло перед грудьми (вдих), після чого бодибар повертається у вихідне положення (видих). Кінець палиці розгортається вправо (вдих), знаряддя окреслює коло і повертається у вихідну позицію (видих). Зверніть увагу: при безперервному обертанні гімнастичного снаряда руки завжди повинні бути прямими.
6
Щоб навчитися обертати гімнастичну палицю в кисті, потрібно більше часу. Спробуйте зробити так званий малий коло: встаньте прямо, ноги разом, права рука на боці. Лівою рукою захопіть палицю за один кінець і простягніть в сторону. Обертання розпочнеться з підкидання знаряддя вказівним пальцем; після цього рух бодибар супроводжується поворотом пензля - вам допоможуть сила тяжіння і інерція. Спробуйте описувати кола з вихідних положень «палиця верх», «палиця вперед».
7
Збільште описувану окружність з положення палиця верх. Знаряддя зафіксовано в кисті і ніби продовжує ваше передпліччя; воно має обертатися в лицьовій площині лише в ліктьовому суглобі. Потім виконайте кола перед рукою, зігнувши її в лікті.
8
Зрозуміло, мистецтво обертання палицею передбачає безліч інших, більш складних навичок. Не сумуйте, якщо перший час ви будете займатися з бодибар без належної спритності - це компенсується регулярним увагою компетентного тренера і постійними тренуваннями.
Уміння обертати барабанні палички не пов'язане безпосередньо з майстерністю музиканта-ударника, але справляє сильне враження на спостерігають за ним глядачів. У психологічному плані це показник вільного володіння інструментом і «дружнє» ставлення до нього.
Інструкція
1
Розташуйте руку долонею вгору. Зігніть у лікті, підніміть кисть до рівня грудей пальці повинні бути злегка розслаблені, вільні.
2
Затисніть паличку між подушечкою великого пальця і кінчиком вказівного. Решта (середній, безіменний, мізинець) впираються в паличку кінчиками. Центр ваги палички повинен знаходитися не прямо між вказівним і великим пальцями, а трохи вище, ближче до зап'ястя.
3
Послабивши натиск вказівним пальцем, трохи відведіть паличку назад і сильно штовхніть середнім пальцем. У той же момент притисніть чотири пальці (окрім великого) до долоні, поки паличка, обертаючись, чи не обігне великий палець. У підсумку центр ваги трохи зміститься, приблизно до рівня затиску між пальцями. Якщо пальці залишити в початковому положенні, паличка запнется про них і оборот не буде завершений.
4
Стуліть пальці по завершенні обороту, трохи відпустіть паличку назад, до вихідного положення. Повторіть.
5
Після деякої практики спробуйте зробити два повних оберти навколо великого пальця без зупинки і коригування центру тяжіння.