Як обчислити зайву вагу. Як обчислити масу тіла, рада дієтолога.

Перш ніж сідати на дієту і боротися з ненависними кілограмами, вам необхідно знати, який саме вагу буде вважатися зайвим і скільки оптимально і без шкоди для здоров'я можна скинути. Способів або систем, за якими визначається надлишковий вагу , декілька. Можна вибрати один, але краще протестувати себе різними способами.
Інструкція
1
Зайвий вагу ви можете без зусиль визначити візуально. Однак для жінок оцінка оптимального співвідношення зросту і вагу а вагу ьма суб'єктивна, а тому, дивлячись на себе в дзеркало, мало хто з них схвалить власні параметри.
2
Скористайтеся простим, але досить інформативним методом визначення наявності зайвої вагу а. Для цього затисніть пальцями (вказівним і великим) шкіру і відтягніть складку спочатку всередині передпліччя, а потім на животі. Нормальними показниками для жінок вважаються від 2 до 4 см (довжина складки), а у чоловіків до 2 см. Складка від 5 см і більше повинна розглядатися як явне перевищення нормального вагу а (в окремих випадках і як ожиріння ). Визначити кількість кілограмів, які необхідно скинути допомогою цього тесту ви не зможете, зате з'явиться привід звернутися за консультацією до дієтолога.
3
Протестуйте себе по модному нині обчисленню ІМТ (індексу маси тіла). Зведіть в квадрат власне зростання (наприклад, 1,72х2 = 3,44), а потім вагу в кілограмах розділите на отримане число (в даному прикладі це 3,44). Наприклад, ваш вагу 70 кг при зрості 1,72 м. Розділивши 70 на 3,44, ви отримаєте число 20,34. Нормальним вважається індекс в межах 18,5-25. Все, що більше, вказує на надлишок вагу а.
4
Спробуйте проаналізувати власну норму вагу а згідно з формулою Брока. Ця формула хороша тим, що враховує не тільки стандартне співвідношення зросту і вагу а, але і вік. Адже, як з вагу тно, природою запрограмовано поступове збільшення вагу а з кожним роком, особливо в другій половині життя. Виходячи з віку, розрахунок вагу а по Броку здійснюється наступним чином: тим, кому немає 40 років, від власного росту (в см) потрібно відняти 110, а ті, кому після 40-ка, віднімають від зростання (в см) 100. Причому звертайте увагу і на конституцію: астеники можуть вільно відняти від отриманого результату 10%, а гиперстеники, навпаки, збільшити його на 10%.
5
Визначте ідеальний для себе вагу за формулою Борнхардта. Для цього помножте своє зростання в сантиметрах на об'єм грудей, а потім розділіть вийшло число на 255. Число, яке вийде, і буде нормальним для вас вагу ом. А якщо ви відніміть від нього 10%, то отримаєте цифру, яка буде відповідати ідеальному вагу у, до якого ви, власне, завжди і прагнули.
Відсоток - це окремий випадок десяткового дробу, одна сота від одиниці. Зараз відсотки повсюдно зустрічаються не тільки в математиці, але і в звичайному житті, наприклад: при зверненні в банк за кредитом, іпотекою або виборі виду вкладення грошей з метою примноження.
Інструкція
1
Припустимо, нам потрібно від числа 85 відняти 17%. Це можна зробити двома способами. Перший спосіб полягає в тому, щоб обчислити числове значення процентної частки числа, а потім відняти це значення. Щоб знайти 17% від 85, ділимо 85 на 100 і множимо на 17, вийде: 85 * 17/100 = 14,45. Тепер віднімаємо з 85 отримане значення: 85 - 14,45 = 70,55.
2
Другий спосіб полягає в наступному: спочатку обчислюємо процентну частину, яка залишиться після віднімання, а потім визначаємо її значення. У нашому випадку, 17% - це 17/100 = 0,17. Дійсне число 85 відповідає одиниці. Тоді, віднімаючи з цілого 17%, отримаємо: 1 - 0,17 = 0,83. Іншими словами, після того, як ми з 85 віднімемо 17%, залишиться 83%. Тепер знаходимо речовий вираз 83% від 85: 85 * 0,83 = 70,55.
Зверніть увагу
Традиційно відсотки використовувалися в економіці для підрахунку прибутку, збитків, інфляції та інших економічних величин.