Як виростити сосну.

Невелика сосонка біля будинку або на дачній ділянці не тільки прикрасить двір, але і може послужити роль ялинки на Новий Рік. Навіщо рубати щорічно дерева, коли можна нарядити власну ялинку. І сніг на ній буде лежати не з вати, а справжнісінький.
Інструкція
1
Не потрібно думати, що для того, щоб виростити сосну на власній ділянці, достатньо принести саджанець з лісу, увіткнути його в землю і більше нічого не робити. Таке дерево приречене на загибель, а якщо й приживеться, то вигляд у нього буде не найкращий. Хоч сосна і є звичайним для нашої кліматичної зони деревом, на садовій ділянці вона вимагає особливого за собою догляду.
2
Перш ніж купити саджанець, виберіть місце для посадки. Пам'ятайте, сосна - світлолюбна рослина. Якщо ви хоч раз були в сосновому лісі, то напевно бачили, як дерева прагнуть до світла, і наскільки плачевно виглядають ділянки стовбура, що залишилися в тіні. Коли місце знайдено, викопайте яму в два рази більшу, ніж кореневої контейнер. Насипте на дно дренаж, заповніть яму грунтовим субстратом і висадіть саджанець. Чим менше буде деревце, тим вищі його шанси на приживання. Рясно полийте грунт і присипте зверху тирсою або торф'яної крихтою. Це допоможе зберегти вологу, а поступово розкладається органіка стане чудовим добривом малюкові.
3
У перші роки, поки сосна не ввійшла в силу, намагайтеся вберегти її від сильних морозів і палючих сонячних променів. Чи не заливайте кореневу систему дерева, періодично підгодовуйте рослина стимуляторами росту, що продаються в садових центрах. А для того, щоб сосонка залишалася красивою і акуратною, потрібно буде періодично підрізати її крону.
4
Щовесни сосна стане викидати свого роду свічки, з яких виростають нові гілки. Без зайвої жалості обрізайте приростків, залишаючи пеньки розміром 2-5 см. Спочатку стрижена сосна буде виглядати не дуже красиво, але вже через тиждень-другий свічкові пеньки пустять бічні гілочки, і сосна почне обростати красивою акуратною кроною. Але ніколи не зрізайте голки з сосни, що залишилися на гілках частини голок пожовтіють і зіпсують вид дерева.
5
Періодично оббризкуйте крону водою. Сосни люблять невеликі дощиком, після яких вони виглядають ще яскравіше, ще красивіше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wCUKkDY-5Ds
Корисна порада
Якщо ви самостійно викопали саджанець в лісі, запам'ятайте його споконвічне розташування відносно сторін світу. При висадці постарайтеся орієнтувати сосну також, як вона і росла. Це підвищить шанси саджанця на виживання.