Як позбутися від харчової молі. Як боротися з міллю.

Харчова моль - це така напасть, яка заводиться до неподобства легко, а ось вивести її дуже і дуже непросто. Вона буквально вражає собою все сипучі продукти, її личинки заповзають у важкодоступні місця, тому без оголошення молі жорстокої війни винищити комах не вдасться.
Інструкція
1
Моль проникає в будинок дуже простим шляхом. Будь-який з куплених вами пакетів з борошном, крупою або цукерками може містити в собі яйця, з яких вилупляться личинки, і ваша кухня буде заражена. Тому візьміть за звичку все сипучі речовини відразу ж після покупки пересипати в щільно закриваються ємності. Навіть якщо якийсь з продуктів і виявиться зараженим, далі закритою банки міль не пошириться.
2
Якщо ж все-таки ви помітили вже плазує білих личинок завдовжки в 1 см з темною головою або, що ще гірше, безтурботно пурхають комах, потрібно відразу ж вживати кардинальних заходів. Передивіться весь запас сипучих продуктів, яких могла отримати доступ моль. Викидайте безжально всі відкриті пакети, мішки та банки, інакше толку не буде. Пошкодувавши 1 кілограм крупи, ви заразите міллю всі наступні продукти, які ви принесете в будинок.
3
Ретельно вимийте всі шафи й полиці спочатку мильним розчином, а потім розчином оцту. Не забувайте про щілинах, в них можуть таїтися личинки комахи. Провітріть кухню і поспостерігайте дня 2-3, чи не з'являться в приміщенні нові комахи. Якщо ні, то можна буде сказати, що операція вдалася, можна починати закуповувати нові продукти, які слід відразу ж розкласти по герметичним банкам.
4
На полиці між банками стоїть розкласти спеціальні пастки для молі на випадок, якщо особливо наполегливій комасі вдалося де-небудь зачаїтися. У банку з крупами і борошном покладіть по очищеному зубчику часнику. На запах продуктів це ніяк не вплине, а моль відлякає.
5
Протягом наступних 2-3 тижнів перевіряйте продукти перед використанням. Щоб не допустити проникнення молі до вас від сусідів, заклейте вентиляційні отвори нейлоновим панчохою або щільною сіткою. Адже відомо, що будь-яку напасть легше предовратіть, ніж потім з нею боротися.
Корисна порада
Розкладіть в кухонних шафах засушені букетики лаванди. Міль не переносить лавандовий аромат.