Як розібрати торпеду.

Торпеда є центральною частиною інтер'єру кожного автомобіля. Саме на неї найчастіше падає погляд водія. Але з часом поверхня торпеди починає псуватися і втрачати свій привабливий вигляд. У такому випадку необхідно замінити розбірні деталі, або повністю замінити торпеду на нову.
Вам знадобиться
  • - набір викруток;
  • - набір гайкових ключів;
  • - бавовняні рукавички;
  • - керівництво по експлуатації автомобіля.
Інструкція
1
Заженіть машину в гараж. Обов'язково обесточьте бортову систему харчування, так як вам доведеться знімати різну електроніку, розташовану на торпеді. Відкрийте капот і зніміть мінусову клему з акумулятора. Увімкніть гальмо стоянки і переведіть важіль коробки передач в нейтральне положення.
2
Відкрийте максимально обидві двері. Демонтуйте накладки на торпеді. Вийміть декоративні кільця і рамки повітропроводів. Також демонтуйте перемикачі клімат-контролю. Вийміть з роз'єму корпус попільнички, якщо він розташований в торпеді.
3
Знайдіть всі саморізи, що кріплять торпеду до кузова машини, акуратно викрутити їх. Також необхідно видалити саморізи, які тримають тунель і облицювання кожуха коробки передач. Зніміть тунель.
4
Від'єднайте підрульові перемикачі. Демонтуйте кожух рульової колонки, відкрутивши всі болти. Зніміть пластикову накладку центральної частини керма. Якщо у вашому автомобілі є подушка безпеки водія, то вийміть її. Знайдіть гайку, яка зміцнює кермо. Вийміть шпильку і відкрутіть гайку. Акуратно зніміть кермо з валу.
5
Візьміться руками за бічні частини торпеди і потягніть її трохи на себе. Не тягніть сильно, щоб не порушити проводку. Від'єднайте з тильного боку все колодки проводів, попередньо промаркований їх. Маркування дозволить при зворотній збірці не переплутати місцями підключення. Також акуратно від'єднайте шланги воздуховодов.
6
Демонтуйте бардачок. Для цього спочатку відкрутіть болти кріплень кришки бардачка. Зніміть її. Потім знайдіть саморізи, що тримають корпус. Деякі з них можуть бути розташовані на дні бардачка. Викрутивши всі болти, потягніть корпус на себе і акуратно вийміть його.
7
Зніміть торпеду повністю, переконавшись в тому, що всі дроти з тильного боку від'єднані. Для завершення повного розбирання зніміть з торпеди приладову дошку. Збірку проводите в зворотному порядку.
В кожному автомобілі панель є однією з найважливіших деталей інтер'єру. Саме на ній розташовані кнопки і важелі управління клімат-контролем, світлом, сигналізацією та іншими системами авто. Бувають випадки, коли потрібна заміна панелі з попередньою розбиранням.
Вам знадобиться
  • - викрутки;
  • - набір гайкових ключів;
  • - бавовняні рукавички.
Інструкція
1
Поставте автомобіль в гараж. Обов'язково включіть гальмо стоянки, а важіль коробки передач переведіть в нейтральне положення. Відкрийте передні двері і максимально відсуньте передні сидіння назад. Вийміть всі речі з бардачка. Витягніть попільничку з роз'єму (стосується тих моделей ВАЗ, у яких попільничка розташована в торпедо).
2
Зніміть накладку, облицювальні кільця отворів повітропроводів. Акуратно вийміть решітки воздуховодов. Зніміть всі важелі управління пічкою. Від'єднайте кожух керма. Як правильно він кріпиться на пластикові засувки. Якщо у вашому автомобілі є подушка безпеки водія, то акуратно вийміть її, від'єднавши пиропатрон (стосується моделей «Пріора», «Калина» та «Гранта»). Зніміть шпильку і відкрутіть гайку, що тримає рульове колесо. Від'єднайте підрульові перемикачі.
3
Знайдіть розташування всіх саморізів. крепящих корпус панелі до кузова автомобіля. Акуратно викрутити їх і пронумеруйте, щоб не переплутати при зворотній збірці, так як саморізи можуть мати різну довжину і ширину. Якщо саморіз почав туго провертатися, то не варто намагатися силою викриття його. Так ви можете порушити різьблення. Зробіть пару оборотів у зворотний бік і продовжите далі викручувати болт.
4
Зніміть панель з кріплень, взявшись за краї. Акуратно потягніть на себе і витягніть її приблизно на п'ять сантиметрів. Ні в якому разі не можна різко смикати торпедо. В іншому випадку ви порушите проводку, підключену до торпедо з тильного боку. Від'єднайте всі трубки повітропроводів. Промаркируйте всю проводку і акуратно від'єднайте колодки проводів.
5
Зніміть торпедо повністю з кріплень і вийміть з салону автомобіля через праві двері. Для повного розбирання панелі зніміть приладову дошку і бардачок. Збірку проводите в зворотному порядку.