Як дізнатися про вихід книги. Як написати лист сестрі.

Устежити за всіма книжковими новинками не так-то просто. Їх кількість настільки велика, що можна заплутатися в асортименті і пропустити щось справді гідне уваги. Щоб постійно стежити за інформацією про нові книги і вчасно дізнатися про виході тієї, яку ви давно чекаєте, виберіть одне джерело відомостей або використовуйте відразу кілька ресурсів.
Інструкція
1
Зверніться за підказками до засобів масової інформації. У багатьох якісних журналах і газетах є рубрика, в якій ви зможете прочитати анотації на недавно вийшли книги. Передачі подібного типу з'являються на радіо і телебаченні. Тут вас чекає не тільки коротка характеристика книги, але і її аналіз. Послухавши кілька передач, ви зможете зрозуміти, позиція якого критика вам ближче, чиєї думки ви більше довіряєте - і стежити за випусками постійно.
2
Якщо ви хочете отримувати більше інформації і читати більш розгорнутий аналіз, зверніться до фахових видань. Серед ЗМІ, які пишуть виключно про літературу, ви зможете знайти видання, які присвячені тільки прозі чи поезії або об'єднують обидва види мистецтва, говорять про російської та світової літератури, розглядають всі жанри або тільки один. Так, журнал «Аріон» присвячений поезії, «Континент» пише про поезію, прозу, публіцистику. У «Іноземної літератури» ви знайдете відомості про новинки, написаних зарубіжними авторами. «Шукач» присвячений детективам, а «Зоряна дорога» - фантастиці.
3
Дізнатися, чи продається книга, яку ви чекали, можна безпосередньо на місці продажу. У книжкових магазинах, як правило, виставляють надійшли новинки, нерідко вивішують постери з їх рекламою. Багато магазинів складають списки новинок і вішають у відділах літератури відповідного напряму.
4
Щоб отримати більш оперативну інформацію, скористайтеся інтернетом. Там ви зможете знайти офіційні сайти і блоги тих авторів, які вам цікаві. Вони напевно проанонсують вихід книги як мінімум за кілька днів. Також можна знайти інтернет-щоденники людей, які просто захоплюються літературою. Багато хто з них люблять ділитися радістю про покупку нового томи. Почитайте спільноти, присвячені цій темі. Наприклад, російське книжкове співтовариство ru-books.livejournal.com, журнал рекомендацій chto-chitat.livejournal.com, detskoe-chtenie.livejournal.com про книги для дітей тощо.
5
Існують інтернет-ресурси, присвячені літературі. На сайтах http://www.prochtenie.ru/, http://www.litblog.ru/, http://knigo.ru/і т.п. ви знайдете анонси, книжкові огляди, рецензії.
6
Ви можете не перевіряти інформацію на численних сайтах, а підписатися на розсилку. Тоді новина про виході очікуваної книги прийде на e-mail. Вам достатньо зареєструватися і залишити адресу електронної пошти. Така можливість є на сайтах багатьох видавництв, наприклад, «Абетка», «АСТ».
7
Подібні послуги передбачені на ресурсах книжкових інтернет-магазинів. Там ви зможете оформити підписку на новини про видання одного автора, жанру, випущених певним видавництвом або в рамках однієї серії.
8
Якщо ви читаєте книги в електронному форматі - на комп'ютері або e- book, скористайтеся розсилками сайтів, на яких такі книги можна купити. Наприклад, на www.elkniga.ru потрібно зареєструватися, вказавши e-mail. Після авторизації, виберіть автора, творчість якого вас цікавить. На сторінці з його короткою біографією натисніть на фразу «Отримувати на e-mail повідомлення про нові книги цього автора». Крім того, в налаштуваннях облікового запису можна вибрати пункт «Підписка на нові надходження» і визначити параметри, за якими буде відбиратися інформація.
9
Якщо вас цікавить творчість конкретного автора, корисно буде стежити за його живими виступами. На них він напевно повідомить всім присутнім про те, що книга готується до виходу. До того ж, виступи часто є рекламою свіжого твору - автор читає уривки з нього, щоб привернути увагу потенційних покупців до книги, яка нещодавно з'явилася в магазинах. Виступи анонсуються в співтоваристві lit-afisha.livejournal.com.
10
Дійсно цікавими і якісними новинками цікавляться не тільки рядові читачі, а й експерти. Тому дізнатися про виході книги ви можете, прочитавши шорт-листи літературних премій. Звичайно, премії вручають рідко, проте з їх допомогою можна зорієнтуватися в потоці літератури, що вийшла протягом останнього року.