Як повернути суму за договором.

Відповідно до статті № 807 ГК РФ договір позики, укладений між кредитором і позичальником, підлягає неухильному виконанню. Якщо боржник не поспішає виконувати взяті на себе боргові зобов'язання, кредитор має право застосувати всі заходи, що не суперечать законодавству РФ.
Вам знадобиться
  • - повідомлення;
  • - заява до суду;
  • - кредитний договір;
  • - постанова суду;
  • - виконавчий лист .
Інструкція
1
Якщо позичальник не виконує боргові зобов'язання по договором , нагадайте йому про це. Зазвичай всі кредитні організації проводять СМС інформування про суму боргу і термінах погашення. Але СМС неможливо пред'явити в якості доказової бази при необхідності звернення до суду, тому відправте лист з описом вкладення та повідомленням про отримання. Його вручать боржникові під розписку, у вас буде доказ того, що повідомили позичальника.
2
Більшості позичальників досить нагадати про кредит і терміни повернення, щоб всі боргові зобов'язання були виконані. В деяких випадках навіть багаторазове повідомлення не приносить результату. Варіант повернення кредиту за договором тільки один - звернутися в арбітражний суд або в суд загальної юрисдикції.
3
Подайте заяву, прикладіть оригінал другого примірника договору та ксерокопію. Вашого боржника викличуть по повістці. Крім основного боргу ви маєте право зажадати стягнути неустойку в розмірі 1/300 від суми заборгованості за кожен прострочений день по виплатах боргових зобов'язань.
4
На підставі постанови суду ви отримаєте виконавчий лист, який буде документом, підтверджуючим ваше право на примусове стягнення боргу.
5
Виконавчий лист ви можете направити в бухгалтерію за місцем роботи боржника, пред'явити в банк, де зберігаються заощадження.
6
Якщо ваш позичальник не працює, не має рахунків у банку, зверніться до судових виконавців із заявою. У боржника справлять опис майна з подальшою реалізацією для повного погашення боргу.
7
Нерідко виникають ситуації, коли позичальник втратив роботу, не має заощаджень і майна, тобто взяти з нього практично нічого. В цьому випадку ви можете дати відстрочку платежу на місяць, рік або кілька років. Також ви маєте право зажадати всю суму боргу, незважаючи ні на що. В цьому випадку позичальника можуть залучити до примусових робіт до повного погашення всієї суми заборгованості.