Як витратити прибуток.

Існує кілька найважливіших статей витрачання прибутку, яким потрібно дотримуватися кожен звітний період. Але часом виникають і невідкладні цілі, коли теж не обійтися без витрат. Все це і багато іншого потрібно враховувати при плануванні особистого бюджету.
Інструкція
1
Візьміть собі за правило вести щоденник доходів і витрат. Цей інструмент допоможе вам завжди бути в курсі свого фінансового стану. Досить просто расчертить звичайну зошит на дві половини. У першій вказуйте всі свої надходження. У другій - абсолютно всі витрати. Кожен місяць підводите підсумок. Все це сприятиме тому, що ви зможете скоротити витрати з плином часу.
2
Збережіть 10% від того заробітку, який ви отримали. Як тільки у вас з'явилося навіть незначне грошове надходження, відкладіть десяту частину від нього в окреме місце. Це буде вашою страховкою на майбутнє. Не витрачайте її ні за яких умов. Робіть це, тільки якщо потрібно вирішити форс-мажорні завдання. Ця сума буде поступово накопичуватися і незабаром стане вашою подушкою фінансової безпеки.
3
Заплатіть за послуги ЖКГ. Частина ваших доходів піде за оплату теплоенергії, телефону, водопостачання та світла. Без цього пункту неможливо вести свій бюджет, так як більшість користується цими благами цивілізації. Всі вони, звичайно, вимагають своєчасної оплати. Намагайтеся не залазити в борги.
4
Відкладіть близько 40% на щоденні витрати. Половина вашого доходу піде на харчування, ліки, одяг, проїзд і т.д. Сюди можна включити і інші дрібні витрати, які постійно виникають у сучасної людини. Не варто економити на харчуванні та охороні здоров'я, так як від нього залежатиме ваше здоров'я і життя.
5
Віддайте 10 частину прибутку в інвестування. Щоб примножувати, а не тільки витрачати заробіток, потрібно їм грамотно розпоряджатися. Інвестування - один з таких інструментів. Ним може бути елементарний депозит у банку, який буде приносити близько 8-10% прибутку на рік. Або ви можете вкладати у ПІФи або акції, який можуть дати приблизно від 30% річних і більше.
6
Пожертвуйте гроші, що залишилися або потратьте на розваги. Після всіх операцій, описаних вище, у вас повинно залишитися приблизно 10% від доходу. Їх ви вже можете витратити на свій розсуд. Чи буде це благодійністю або тратою на свої потреби - вирішувати виключно вам.