Як розвинути здібності до навчання.

Здатність до навчанню виявляється вже в ранньому віці. Однак деякі діти навіть з хорошими інтелектуальними можливостями відчувають труднощі в освоєнні прийомів читання, математики та грамотної мови.
Інструкція
1
Слідкуйте за здоров'ям і «кліматом» в сім'ї. У недавньому минулому вважалося, що важко навчають діти негативно ставляться до школи або мають недостатній інтелект. Таких дітей ніяк не лікували, а їхні подальші спроби домогтися успіхів у навчанні були приречені на невдачу. А між тим, низька здатність до навчанню могла бути обумовлена різними соматичними захворюваннями або відхиленнями органів зору або слуху. Також могли мати місце проблеми поведінки, викликані, наприклад, відносинами і неприємностями в родині дитини. Продумайте і проводите комплексні заходи з подолання стомлюваності вашої дитини. Слідкуйте за повноцінним нічним сном, прогулянками, харчуванням і т.д.
2
Виробіть коректне ставлення до здібностей вашої дитини до навчанню . Дуже часто батькам важко вибрати потрібну стратегію поведінки по відношенню до власного чада. Іноді вони воліють звинувачувати в таких проблемах школу і самої дитини замість того, щоб усвідомити, що розлад успішності - проблема, яку потрібно вирішувати спільними зусиллями.
3
Обов'язково говоріть з дитиною про труднощі, з якими він стикається на заняттях у школі. Будьте відкритими і чесними. Діти з низькою і середньою шкільною успішністю часто приходять до висновку, що вони «дурні». Знаючи про причини цієї проблеми, дайте дитині зрозуміти, що багато недоліків можуть бути легко усунені.
4
Не приховуйте існуючі проблеми від братів, сестер, найближчих друзів дитини. Так покращаться відносини між дітьми, дитина стане більш спокійним і життєрадісним, що розташує його до самостійних занять з розвитку своїх здібностей до навчанню . При цьому дуже важливий його позитивний настрій. Багато дітей відчувають почуття сорому перед своїми однолітками з-за своїх невдач в навчанні і сильно нервують, побоюючись, що їх будуть дражнити.
5
Розробіть конкретну стратегію з подолання порушень успішності. Чітко намітьте мету. Якщо дитина часто забуває потрібну інформацію, допоможіть йому навчитися робити записи або позначки, які підвищать його шанси на успіх.
6
Постійно підтримуйте в дитині впевненість у своїх силах. Не критикуйте його за промахи, а хваліть його за найменші досягнення. Допоможіть йому знайти таке поле діяльності, де він зміг би відзначитися, відчути себе значущим і талановитим. Адже зовсім необов'язково, що людина, важко засвоює математичні знання, не може стати, наприклад, знаменитим і самобутнім художником. До речі, Альберт Ейнштейн страждав в дитинстві розладом здібності до навчанню . Однак він домігся приголомшливих успіхів та всесвітньої популярності.
7
Намагайтеся не витрачати свої сили на різні «чудодійні» засоби, вітаміни або дорогі методики з розвитку здібності до навчанню . Вирішення цієї проблеми вимагає чіткої лінії поведінки як дорослих, так і дитини і, звичайно ж, часу.