Як навчитися працювати з касою. доповідь на тему недостача в касі в банку.

Касовий апарат - машина, яку в обов'язковому порядку необхідно використовувати всім підприємствам, які беруть готівку від клієнтів, за винятком організацій окремих сфер діяльності.
Вам знадобиться
  • - касовий апарат;
  • - інструкція до касового апарату.
Інструкція
1
Уважно вивчіть інструкцію - в ній відображені такі моменти як призначення клавіш і принципи роботи пристрою. Однак якщо ви плануєте використовувати машину в своїй компанії і якийсь час будете працювати самостійно на посаді касира, то важливо вміти з нею поводитися. Невеликі фірми найчастіше купують касовий апарат «ЕКР» - він сертифікований для підприємств торгівлі та сфери послуг. Крім того, машину можна перегістріровать до 5 разів.
2
Підключіть апарат до джерела живлення, на екрані має висвітитися час. Якщо воно не співпадає з реальним, відкоригуйте його за допомогою клавіші «ПІ» - натисніть на нього і введіть години та хвилини - всього 4 цифри. Щоб подивитися значення часу в процесі роботи, скористайтеся кнопкою із зображенням зірочки (*).
3
Зверніть увагу на дату - вона повинна бути правильна. Якщо число не відповідає, то користуватися такою машиною можна. Повідомите сервісний центр про несправність і постарайтеся усунути її в найкоротші терміни.
4
Заправте касову стрічку в апарат. Для цього зніміть кришку на передній панелі з отвором під висновок чеків і насадите котушку. Просмикніть кінець стрічки назовні і після цього закрийте внутрішню порожнину.
5
Двічі натисніть «ІТ». У перший раз на екрані з'явиться режим касира («?»), У другій - «П?». Потім наберіть шість нулів, після чого ви побачите напис «0.00».
6
Натисніть «ІТ» - віддрукується нульовий чек. Якщо потрібно відбити покупку, то наберіть: - сума; - секція; - сума грошей, отримана від покупця (необов'язково); - «ІТ» .Дождітесь виходу чека, відірвіть його і віддайте клієнту разом зі здачею.
7
Зрозуміти принцип роботи касового апарату найкраще в реальних умовах його експлуатації. Для цього можна під виглядом здобувача роботи пройти стажування в магазині, наприклад. Касири завжди потрібні, і ви без зусиль зможете знайти місце практики.
Більшість організацій і індивідуальних підприємців, які здійснюють торговельні операції і отримують від покупців готівкові гроші, в кінцевому підсумку стикаються з необхідністю застосування контрольно-касової техніки (ККТ).

Сфера застосування ККТ

Порядок застосування контрольно-касової техніки регулюється Федеральним законом №54-ФЗ від 25 квітня 2003 року. Відповідно до закону деякі фірми та індивідуальні підприємці можуть працювати без застосування ККТ. Наприклад, якщо підприємець є платником ЕНВД або працює на основі патенту, то касовий апарат не використовується, в цьому випадку замість касового чека може видаватися бланк суворої звітності. У статті 2 Федерального закону № 54-ФЗ також представлений перелік видів діяльності, при здійсненні яких касовий апарат може не використовуватися. У всіх інших випадках для реєстрації торговельних операції потрібно використовувати касовий апарат.

Порядок реєстрації та використання ККТ

Після придбання касового апарату його слід зареєструвати в податковій інспекції, після чого йому присвоюється фіскальний номер і видається картка реєстрації ККТ.Перед початком роботи необхідно пробити Х-звіт і нульовий чек. Після цього можна приступати до роботи з касовим аппаратом.С контрольно-касової технікою працює касир-операціоніст. В кінці дня він здає отриману виручку старшому касиру. Функції касира може брати на себе і бухгалтер. З працівником каси в обов'язковому порядку потрібно укласти договір про матеріальну ответственности.В кінці робочого дня необхідно оформити касові документи.Прежде всього знімається Z-звіт. Він являє собою чек, в якому відображаються показання на початок і на кінець робочого дня. Різниця між цими значеннями - це денна виручка. На підставі Z-звіту, касир заповнює журнал касира-операціоніста та довідку-звіт за формою № КМ-6. Після цього старший касир оформляє прибутковий ордер.Сумма готівки в касі може не збігатися зі значенням денної виручки. Ця ситуація виникає, якщо касир неправильно пробив чек або якщо протягом дня здійснювався повернення коштів покупцю. У цих випадках оформлюється акт за формою № КМ-3, а сума, зазначена в цьому акті відбивається і в журналі касира-операціоніста.Сумма грошових коштів в касі може не збігатися з денною виручка, якщо частина оплати проводилася за допомогою пластикової карти. У цьому випадку, в прибутковому ордері відбивається та сума, яка фактично знаходиться в касі. А сума виручки, яка була перерахована за безготівковим розрахунком, відображається в журналі касира-операціоніста. Якщо торгова точка працює цілодобово, то підсумковий чек можна пробивати, коли змінюється зміна. Можна робити це в певний час, але не рідше ніж один раз на добу.