Як відрізнити зимові шини.

Правильний вибір автомобільних шин - запорука вашої безпеки. Не можна взимку використовувати гуму, яка для цього не призначена. Вона сприяє подовженню гальмівного шляху, що в рази підвищує ймовірність аварії. Відрізнити одні покришки від інших можна за характерними особливостям.
Інструкція
1
Зверніть увагу на розташування шипів, якщо ви купуєте даний вид покришок. Відмовтеся від покупки, якщо вони розташовані в два ряди, а не як має бути - змійкою або будь-яким аналогічним малюнком. По-перше, шипи, розташовані з боків покришок, дуже швидко вилітають, а по-друге, вони не перешкоджають ковзанню, при цьому гальмівний шлях не скорочується. Зустріти літні шиповані шини неможливо, якщо, звичайно, перед вами не дешева підробка. Шипи - своєрідна гарантія, що покришки підходять для зимової їзди. Але на літо їх необхідно знімати, інакше вони прийдуть в непридатний стан до наступного сезону.
2
Малюнок на зимових шинах повинен бути різьбленим і глибоким. Нагадувати він може ялинку або просто хаотичні поглиблення. Все залежить виключно від виробника покришок. Також подивіться і м'якість гуми. Звичайно, неозброєним поглядом зробити це складно, але можливо. Порівняйте кілька варіантів шин. На зимових колесах гума більш м'яка і еластична. В принципі, «перевзувшись» і раз проїхавшись по ожеледі, ви відразу зрозумієте, які шини придбали.
3
У деяких випадках навіть досвідчений водій не може визначити, які шини у нього на колесах. Всесезонні покришки призначені для їзди в будь-яку погоду. Але в сильні морози вони можуть злегка ковзати, так як гума замерзає. Подивіться на напис на колесі. Якщо у вас зимові шини , то повинно бути написано MS, M + S або W. Якщо ви бачите якусь іншу маркування, сміливо вирушайте в той магазин, в якому була здійснена покупка.
4
Попросіть у продавця пред'явити вам технічні характеристики шин, якщо ви ще не встигли зробити покупку. У них має бути докладно написано не тільки з чого виготовлені покришки, але і сезонність їх використання. Звичайно, зимові колеса коштують трохи дорожче, але і ваше життя в цьому випадку не піддається ризику.
Основа безпечного користування легковим автомобілем - це використання шин, які відповідають погоді. Нові машини зазвичай продаються з комплектом літньої гуми (рідше - демісезонного). З настанням морозів експлуатація машини стає небезпечною. Тому важливо навчиться відрізняти зимові шини від літніх.
Інструкція
1
На літніх шинах малюнок протектора не пристосований для гальмування на крижаній або засніженій дорозі. В наслідок чого гальмівний шлях збільшується на кілька метрів. При гальмуванні на слизькій дорозі кермо перестає реагувати на повороти в різні боки водієм, і машина за інерцією продовжує рух. Тому, коли вибираєте покришки, насамперед потрібно звернути увагу на шипи. Їх присутність є необхідною гарантією того, що шини зимові. Шипи не повинні бути в два ряди. Потрібно, щоб вони були складені змееобразнимі смужками. Інакше при різкому гальмуванні металеві шипи будуть вискакувати.
2
Подивіться на малюнок протектора. Він повинен бути «глибоким» і якомога більше «різьбленим». Зимові шини тим і відрізняються від літніх, що візерунок на покришці найчастіше виконаний у вигляді «ялинки» і більш адаптований до слизьких дорогах.
3
Подивіться в технічній характеристиці опис покришок. У зимових шинах, як правило, використовують спеціальний склад для сплаву гуми, який при сильних морозах все одно продовжує залишатися еластичним.
4
Існує ще один вид покришок - всесезонні. Але їх використання виправдане лише в містах, де клімат більш-менш теплий. Демісезонні шини пристосовані і до літньої, і до зимової їзди, але при дуже високій або при дуже низькій температурі потрібної безпеки вони не забезпечують.
Зверніть увагу
Через неправильного підбору шин на автомобілі взимку кількість аварій збільшується. Тому поставтеся до вибору з повною відповідальністю. На покришках повинні бути «ламелі» - безліч невеликих зиґзаґоподібних прорізів. Також зимові шини мають збоку маркування M + S (MS, M & S або Mud & Snow).
Корисна порада
Коли почнете вибирати шини, рекомендується встановлювати зимові покришки (тому що вони з шипами). Демісезонні, звичайно, зручні. Але прослужать недовго. Протектори влітку на асфальті протягом двох-трьох років зітруться. І до зими використання автомобіля стане небезпечним.