Як побудувати температурний графік.

Буває необхідно знати температуру не тільки в конкретний момент, але і в динаміці. Це може відноситься і до температури повітря, і людини, наприклад, при його лікуванні. У всіх цих випадках використовується температурний графік . Як же його скласти?
Вам знадобиться
  • - показники температури;
  • - папір;
  • - ручка;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Зберіть дані по температурі. Важливо, щоб вона вимірювалася в умовах. Наприклад, температура повітря повинна визначатися по градусник, що знаходиться на одній і тій же висоті від землі і з тіньової сторони. Температуру хворої людини бажано змінювати в один і той же час, наприклад, з ранку. Для підвищення точності бажано також використовувати одні й ті ж вимірювальні прилади.
2
Виберіть, до яких одиницях ви будете фіксувати температуру - в градусах Цельсія, Фаренгейта або кельвінах. Це залежить від цілей виміру і використовуваного обладнання.
3
Накресліть на папері двомірну систему координат. За абсциссе визначатиметься дата або час вимірювання температури, а по ординате - градуси. Зробіть на них відповідні позначки у вигляді шкали.
4
Занесіть в графік свої дані. Для початку відзначте точки, які по осі X будуть відповідати температурі в градусах, а по осі Y - датою виміру. Потім з'єднайте отримані точки лініями. У вас вийшов графік , що показує зміну температури.
5
Якщо вам зручніше працювати на компьтере, оформите графік у вигляді таблиці через редактор для складання таблиць Excel. Створіть новий файл, а в ньому - таблицю з двома стовпцями - x і y. У перший стовпець заносите дані про дату вимірювання у вигляді числа, а в другій - про температуру. Після заповнення зайдіть в розділ меню «Вставка», а потім - «Діаграма». Виберіть вид графік а, найбільш зручний для вас, і вид розмітки шкали, а потім натисніть на кнопку «Готово». Система сформує для вас графік температури відповідно до ваших побажань.
Корисна порада
Для складання більш складних температурних графіків, наприклад, для розрахунку показників систем теплопостачання, краще використовувати спеціальні комп'ютерні програми, наприклад, ZuluThermo або інші.
Прогрес не стоїть на місці. І тепер у планових і проектних відділах підприємств та організацій все рідше можна знайти поклади папок на столах у співробітників, які свідчать про те, що йде напружена робота над графіком робіт за проектами. Використовуючи офісний додаток Microsoft Project, можна домогтися набагато більш значущих результатів в найкоротші терміни, виконавши всього п'ять основних кроків.
Інструкція
1
Почніть з кроку визначення дій. Виявіть всі завдання, необхідні для виконання проекту. Запишіть всі завдання. Внесіть результати, які повинні бути досягнуті в поле «Структури декомпозиції робіт». Програма повинна показати ланцюг послідовності дій для виконання роботи. Якщо відомостей поки недостатньо, вам доведеться звернутися до баз даних, щоб зібрати відсутні дані. Втім, на цьому етапі можна обмежитися і тією інформацією, яка у вас вже є або використовувати WBS.
2
Тепер задайте послідовність дій з залежностями. Буде виявлено всі залежності пов'язаних задач. Все це фіксується програмою в графіку робіт. Проаналізуйте кожну із завдань, щоб виявити типи залежностей від додаткових завдань по проекту.
3
На цьому етапі виявляються ресурси та їх доступність для проекту. Зверніть увагу, що в реальності можуть бути задіяні не всі можливості щодо їх використання, так само як і в програмі не всі члени групи. Призначте ресурси для кожної окремої задачі (наприклад, за допомогою діаграми Ганта). У самій нижній точці WBS клікніть мишею на списку в стовпці «Імена ресурсів» і виберіть можливого члена групи. Уникайте додавання більше одного ресурсу для кожного завдання. Графік робіт, звичайно, буде більш довгим, зате використовуючи його, ви зможете краще контролювати відстеження ресурсів в ході виконання проекту.
4
На даному етапі відбувається оцінка тривалості дії кожної з задач (тобто числа робочих періодів, необхідних для її виконання). Працюючи в Microsoft Project, тривалість можна задати в місяцях, тижнях і днях. Розрізняйте між собою типи тривалості, так як вибір кожного з них згодом буде впливати на доступність ресурсів і прогнозовані терміни закінчення робіт по проекту.
5
На останньому етапі проводиться аналіз графіка робіт і розгляд всіх послідовностей, тривалостей і обов'язкових обмежень за графіком. Метою етапу буде перевірка правильності складання графіка. Перевірте, чи вірно вказані тривалості. Скорегуйте виділення ресурсів (краще вручну) для реалістичності виконання завдань по проекту.