Як визначити бронхіальну астму.

Бронхіальна астма - захворювання дихальних шляхів, яке носить хронічний характер. Поставити точний діагноз може тільки пульмонолог, але запідозрити захворювання ви можете самостійно, звернувши увагу на характерні симптоми.
Інструкція
1
Бронхіальна астма проявляється тривалим кашлем, нападами задухи, які можуть тривати від декількох хвилин і до декількох годин. У деяких випадках напад починається після контакту з певним алергеном, наприклад, з шерстю тваринного або з квітковим пилком.
2
Також хворий відчуває постійні або періодичні хрипи в бронхах. Поряд з цим може з'являтися і почуття закладеності легень, яке виникає в результаті набряку дихальних шляхів. Без необхідної терапії хвороба почне прогресувати, а симптоматика стане більш вираженою. Звичайно, вилікувати бронхіальну астму повністю неможливо, але цілком реально полегшити свій стан за допомогою спеціальних препаратів.
3
При астмі всі неприємні симптоми посилюються в суху погоду. Коли на вулиці волого, кількість нападів ядухи може значно скорочуватися.
4
Зверніться до пульмонолога або до терапевта. Лікар призначить вам ряд аналізів і загальний огляд. Також вас направлять на спірометрію і бронхоскопію, щоб виявити всі функціональні порушення дихання. Тільки після цього вам поставлять діагноз. Без обстеження виявити астму неможливо, так як кашель і задуха можуть бути симптомами та інших бронхолегеневих порушень.
5
Бронхіальна астма залишає певний відбиток і на роботі серця. Для виявлення відхилень вам проведуть ЕКГ і радіологічне обстеження. У разі необхідності вам буде призначена коректування.
6
Приймайте всі призначені препарати і користуйтеся спеціальними аерозолями, які знімають напад задухи. Періодично відвідуйте лікаря для контролю вашого стану.
Корисна порада
Якщо ви курите багато років, то вам доведеться відмовитися від шкідливої звички. Нікотин провокує розвиток астми навіть на тлі лікування. Вживати алкоголь вкрай не рекомендується.