Як розводити агар агар. домашній мармелад агар-агар.

Агар-агар - рослинний замінник желатину, який отримують їх бурих і червоних водоростей. Він багатий кальцієм, залізом і йодом, сприяє виведенню шлаків і токсинів з організму, а також покращує роботу печінки. Агар-агар не містить калорій і часто використовується в дієтах для схуднення. У кулінарії його застосовують для приготування желе, мармеладу і холодців.
Вам знадобиться
  • Для мармеладу з агар-агаром:
  • 10 г цукру;
  • 100 мл апельсинового соку (консервованого
  • непідсолодженого);
  • 200 мл води;
  • 5 г агар-агару
  • 140 г смородини протертою з цукром.
Інструкція
1
Агар-агар використовують замість желатину. Він не має ні запаху, ні смаку, а завдяки своїй антибактеріальні сприяє більш тривалому зберіганню страв, в яких присутня. Продається агар-агар зазвичай в порошку (рідше в пластівцях або пластинами).
2
Розведіть порошок агару в якій-небудь теплої рідини (воді, бульйоні, фруктовому соку) у співвідношенні приблизно одна чайна ложка на склянку рідини і залиште хвилин на п'ятнадцять для набухання. Потім поставте рідина з агар-агаром на вогонь і, постійно помішуючи, доведіть до кипіння. Коли він розчиниться повністю, зніміть рідина з вогню, покладіть необхідні добавки і остудіть блюдо при кімнатній температурі.
3
Так як желюючий властивості агар-агару варіюються, щоб визначити правильну пропорцію, перевірте його на практиці. Для цього перед охолодженням всієї суміші, зачерпніть чайну ложку рідини і помістіть на півхвилини в морозилку. Якщо суміш швидко застигла - значить, пропорція обрана вірно. Можна сміливо охолоджувати все блюдо. Якщо ні - розчиніть ще трохи порошку в невеликій кількості води і влийте в загальну масу.
4
При приготуванні желе з агар-агаром можна використовувати будь-який відомий рецепт. Зверніть увагу, що агар-агару буде потрібно рази в два-три менше, ніж желатину.
5
Мармелад з агар-агаром. Розчиніть агар-агар в теплій воді і залиште для набухання хвилин на десять. Перетерту з цукром смородину розведіть гарячою водою і додайте сік. Поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Влийте воду з агар-агаром і прокип'ятіть все хвилин п'ять на тихому вогні. Потім розлийте по формах, остудіть і помістіть в холодильник. Після повного застигання, дістаньте отримані мармеладки з формочок, обваляйте кожну в цукрі або кокосовій стружці.
Зверніть увагу
Агар-агар повністю розчиняється при температуту 95-100 градусів, а при охолодженні до 40-35 градусів розчин набуває гелеобразную консистенцію.
Корисна порада
Для приготування мармеладу можна використовувати будь-який сік і будь варення або ягоди протерті з цукром.