Як зберігати лаваш.

Лаваш - традиційна страва вірменської та турецької кухні. Це прісний хліб у вигляді тонкої коржі, популярний сьогодні в багатьох країнах. Використовують лаваш не тільки традиційно, як хліб, з нього готують закусочні рулетики і печуть пироги. Одна з переваг лаваша - його можна зберігати до року. Треба тільки знати кілька правил.
Інструкція
1
Відразу після випічки, ще гарячим, лаваш складають і упаковують. Волога при цьому з нього не випаровується, і лаваш залишається свіжим протягом декількох днів, не втрачаючи своїх смакових властивостей.
2
Свіжоспечений лаваш буває еластичним і м'яким, але остигаючи він починає тверднути. Це дозволяє зберігати його тривалий час, «освіжаючи» перед вживанням.
3
Зберігайте сухий лаваш при кімнатній температурі. Загорніть його в лляну серветку і покладіть в спеціальну хлібницю (дерев'яну, пластмасову або металеву). Найкраще для зберігання лаваша підходять дерев'яні хлібниці. Зверніть увагу, що поліетиленові пакети для зберігання лаваша не підходять, в них хліб швидко пліснявіє.
4
Тримайте лаваш вдалині від інших продуктів, так як він може увібрати в себе сторонні запахи.
5
Якщо ви придбали вологий лаваш, то покладіть його в пакет і зберігайте на верхній полиці холодильника. Слідкуйте, щоб лаваш був герметично упакований і в пакет не потрапляло повітря.
6
Для тривалого зберігання загорніть лаваш в харчову плівку або пергамент і покладіть в морозильну камеру. Перед вживанням дістаньте і прямо в плівці розігрійте в СВЧ протягом десяти секунд.
7
Щоб освіжити лаваш після тривалого зберігання, налийте в каструлю води і поставте в неї грати на ніжках або іншу каструлю меншого обсягу, догори дном. Покладіть зверху лаваш. Потім закрийте каструлю кришкою і поставте на невеликий вогонь. Після закипання води через кілька хвилин пар оживляти лаваш, і він придбає м'якість, як після випічки.
8
У Вірменії при приготуванні лаваша «про запас» його добре висушують на сонці, потім складають стопками, ретельно вкривають і зберігають у спеціальних хлібних шафах, що нагадують скриньки. У міру необхідності дістають потрібну кількість пластин, кладуть на рушник, трохи зволожують кожен лист водою з питною содою, потім накривають тканиною або рушником і залишають хвилин на тридцять. Лаваш стає м'яким, немов свіжоспечений.
Зверніть увагу
Термін зберігання лаваша - 6 місяців. Заморожений в морозильній камері лаваш може зберігатися до року.
Корисна порада
При покупці лаваша звертайте увагу на упаковку. У герметичній він швидко «задихається» і покривається пліснявою. На упаковці обов'язково повинні бути невеликі отвори. Обов'язково дивіться на дату виготовлення.