Як копіювати закладки з Opera.

Кожному, хто довго працює в інтернеті з популярним интернте-оглядачем Opera, знайома неприємна ситуація, коли улюблений браузер раптом перестає відкриватися і його доводиться встановлювати заново. Добре, якщо при цьому вдається відновити всі індивідуальні налаштування. Але якщо ні, втрачаються не тільки вони, а й численні, напрацьовані протягом довгого часу закладки на потрібні ресурси. Щоб уникнути подібної проблеми, краще заздалегідь подбати про збереження закладок в надійному місці.
Інструкція
1
Для того щоб увійти в панель управління закладками в Opera, наведіть курсор миші на головну кнопку основного меню з написом "Opera". У списку, виберіть четверту строчку «Закладки», потім перейдіть на опцію «Управління закладками» і натисніть її. Або виберіть комбінацію клавіш "Ctrl-Shift-B" У вас відкриється панель управління закладками.
2
У верхньому рядку меню знайдіть вкладку «Файл» і відкрийте контекстне меню. Далі виберіть у ньому пункт "Зберегти як". У вас відкриється вікно з папками і файлами вашого жорсткого диска.
3
За умовчанням браузер зазвичай відкриває вікно папки «Мої документи», але якщо вас це не влаштовує, виберіть інший каталог для збереження файлу закладок. У нижній частині діалогового вікна знайдіть два рядки: «Файл» і «Тип файла». Тип файлу у вас встановлений за замовчуванням, його міняти не потрібно. А в рядок «Ім'я файлу» введіть назву для своїх закладок.
4
Назва файлу закладок ви можете ввести як латинськими, так і російськими буквами. Головне, не змінюйте приписане за замовчуванням розширення .adr. Саме воно дозволяє браузеру розпізнати файл закладок і коректно встановити його.
5
Для того щоб відновити збережені закладки з файлу, в тому ж самому головному меню панелі управління закладками виберіть пункт «Файл» і в списку, натисніть на рядок «Відкрити». У діалоговому вікні виберіть файл із збереженими закладками і вкажіть його. Потім почекайте, поки Opera розпакує даний файл і відновить список закладок. Якщо закладок у вас було багато, це може зайняти деякий час.
6
Майте на увазі, що при збереженні закладок з Opera в файл, крім збереження в стандартний формат браузера, ви можете також зберегти їх у форматі html. В цьому випадку в подальшому ви зможете відкрити файл закладок не тільки в Opera, але і в будь-якому додатку, здатному розпізнавати html-формат, і переглянути його без установки в браузер.
Корисна порада
Щоб не загубити жодної зі своїх закладок і не розшукувати цінну інформацію заново у разі комп'ютерного збою, розумніше зберігати файл закладок в окрему папку кожен місяць. В цьому випадку ваші дані завжди будуть у вас під рукою.