Як відкрити свій бізнес в будівництві. Як організувати будівельну фірму.

Довгі роки основною перешкодою на шляху до «білого» бізнесу в будівництві було ліцензування, коли ж воно було скасоване, його місце зайняло обов'язкове членство в саморегулівної організації, отримати яке виявилося не менш просто. Якщо врахувати, що відкривають свої будівельні фірми найчастіше досвідчені інженери і виконроби, прекрасно знайомі з практичною стороною справи, то рішення формальних питань як і раніше залишається найважливішим етапом організації цього виду бізнесу.
Вам знадобиться
  • - одна укомплектована ремонтно-будівельна бригада (4-5 чоловік);
  • - офіс і невелике складське приміщення;
  • - пакет установчих та інших документів для вступу до СРО;
  • - всі доступні засоби реклами.
Інструкція
1
Зберіть першу будівельну бригаду - зробити це треба ще до того, як будуть подані документи в саморегульовану організацію. Для входження в СРО необхідно надати інформацію про своїх працівників, їх кількості та кваліфікації. Підшукувати персонал найкраще керуючись особистими знайомствами та рекомендаціями, для однієї ремонтно-будівельної бригади достатньо чотирьох осіб - тесляра, електрика, сантехніка та штукатура.
2
Знайдіть офіс, бажано суміщений з невеликим складським приміщенням, де ви будете зберігати інвентар та витратні матеріали. Виходити при пошуку приміщення потрібно з міркувань економічності - виїжджати до клієнтів ви будете самі, тому можна обмежитися найбільш дешевою і функціонально зручною площею. На перших порах можна взагалі обійтися без офісу, координуючи роботу своєї бригади з будинку або за допомогою мобільного телефону.
3
Зареєструйте індивідуальне підприємництво або юридична особа (ТОВ), щоб мати на руках установчі документи, обов'язкові для отримання допусків від СРО. Зберіть документи, необхідні для вступу в саморегульовану організацію, серед яких - установчий договір і статут (для юрособи), довідка про взяття на облік в органі податкової інспекції, а також документи, що містять інформацію про співробітників. Керівник повинен мати профільну вищу (будівельне) освіту, інші співробітники - досвід роботи в даній сфері.
4
Задіюйте для розкрутки своєї нової фірми всі доступні канали інформації - замовте професіоналам розробку сайту-візитки в інтернеті, надрукуйте листівки, організуйте розклеювання оголошень в безпосередній близькості від будинків, недавно зданих в експлуатацію. Ремонтно-будівельні роботи - висококонкурентне сфера, що вимагає від початківця підприємця великих вкладень в рекламу і просування. Ця стаття витрат буде зменшуватися лише в міру того, як ви придбаєте гарну славу і станете отримувати частину замовлень завдяки рекомендаціям своїх колишніх клієнтів.