Як відформатувати код.

Випадки, коли початковий код програми складається з одного рядка, зустрічаються вкрай рідко. Зазвичай исходник містить від сотні до тисячі (іноді - до декількох сотень тисяч) рядків код а й робота над ним ведеться кілька тижнів або місяців. Пізніше програмісту знову доводиться повертатися до старих і досить добре забутим ісходникам. Зручне для читання оформлення код а дуже сильно економить час, що витрачається на роботу з вже написаної програмою - це відноситься як до коментарів і зрозумілим іменам змінних і функцій користувача, так і до форматування вихідного код а.
Інструкція
1
Використовуйте можливості форматування, що надаються самим середовищем програмування, якщо у вас є можливість подбати про оформлення початкових кодів в процесі написання програми. Більшість редакторів код а дозволяють робити це - майже всі вони автоматично дотримуються використані на попередньому рядку відступи при натисканні клавіші Enter. Крім того, в налаштуваннях зазвичай передбачена можливість задати використання для форматування табуляції або регульованого числа прогалин. Зберігайте часто використовувані блоки код а в бібліотеки код ов в уже отформатированном вигляді, щоб не доводилося щоразу повторно займатися цим.
2
Задіюйте вбудовану функцію редактора код а, якщо відформатувати вимагається вже готовий исходник програми - вона є в багатьох популярних середовищах програмування. Розміщення посилання на запуск цієї функції залежить від використовуваного редактора. Наприклад, в додатку PHPEdit ця опція поміщена в розділ «Інструменти» його меню. Відповідний підрозділ тут так і називається - «Форматування код а». У ньому можна вибрати опції форматування тільки активного документа або вмісту всіх відкритих вікон, а також там є посилання на запуск панелі налаштувань цієї процедури. Деякі з редакторів не мають вбудованих функцій цього роду, але дозволяють завантажити з сайту виробника додаткові плагіни і використовувати їх спільно з програмою.
3
Підберіть спеціалізовану програму, призначену не для створення вихідного код а, а саме для його форматування, якщо ваш редактор не має відповідної вбудованої функції. Як правило, такі додатки розраховані на роботу з ісходникамі на якомусь одному або декількох мовах програмування. Однак є й програми, що дозволяють міняти набори правил відповідно до оброблюваним код ом. Наприклад, додаток Polystyle (http://polystyle.com) може форматувати исходники на півтора десятках мов програмування. Крім того, в ній передбачена функція маскування («обфускаціі») код а програми, яка теж може виявитися корисною.