Як повернути гроші з розрахункового рахунку. помилково перераховані грошові кошти.

При здійсненні господарської діяльності деякі керівники стикаються з такими ситуаціями, коли з розрахункового рахунки помилково перераховуються грошові кошти. Це може трапитися з ряду причин: неправильно вказали реквізити, несподівано змінився банк-платника і т.д. Незалежно від причини, ви можете повернути кошти на свій розрахунковий рахунок.
Вам знадобиться
  • Платіжне доручення.
Інструкція
1
Щоб повернути помилково перераховані грошові кошти, якомога швидше зверніться до обслуговуючого банку. Якщо ви знаходитесь далеко від відділення, зателефонуйте вашому операционисту або ж просто на лінію обслуговування клієнтів (телефон ви можете знайти в договорі).
2
В тому випадку, якщо грошові кошти не пішли на неправильно вказаний рахунок, напишіть заяву на ім'я керівника або начальника відділу з проханням відкликати платіжне доручення. Як правило, в банку ви можете уточнити форму заяви. Підписувати документ може той, хто володіє правом підпису.
3
В тому випадку, якщо грошові кошти надійшли на «невірний» розрахунковий рахунок, відправте лист на адресу того юридичної особи з проханням перерахувати суму назад. До документа обов'язково додайте копію платіжного доручення.
4
В тому випадку, якщо кошти пішли на розрахунковий рахунок, який не існує (переплутані цифри в рахунку, наприклад), ви повинні написати заяву на адресу обслуговуючого вас банку з проханням відкликати грошову суму. Вони, в свою чергу, направлять листа на адресу того банку, в реквізитах який вказаний у одержувача.
5
Якщо ви перерахували грошові кошти не тому контрагенту, а він не бажає повертати їх назад, зверніться до суду з позовом. Надайте всі копії документів і, якщо є, рахунок постачальника, якому повинна бути відправлена сума.
6
Якщо ви, оплачуючи будь-які податки, невірно вказали КБК, то сума зависне на розрахунковому рахунку ФНС. В цьому випадку, направте на адресу податкової інспекції лист з проханням зарахувати суму на той чи інший податок.
7
Якщо грошовий переказ був помилково відправлений з вашої вини, то комісія за нього вам не повертається. У тому випадку, якщо в цьому винен співробітник банку, сума за розрахунково-касові послуги повинна бути повернута на ваш розрахунковий рахунок.