Як знайти щільність з хімії.

Щільність - це один з найважливіших параметрів фізичного тіла. Згідно з визначенням, щільність - це скалярна величина, яка вимірюється для однорідних тіл у вигляді відношення маси тіла до його об'єму. Існує кілька способів дізнатися значення даного параметра.
Вам знадобиться
  • - ваги;
  • - мірна склянка;
  • - таблиця обсягів.
Інструкція
1
Виходячи з визначення, для того, щоб дізнатися щільність, вам необхідно з'ясувати масу і об'єм тіла. Це правило справедливо для твердих і рідких речовин. Поставте тіло на ваги, і ви побачите необхідний вам кількісний показник. Переведіть отримане значення в кілограми, які є основною одиницею в системі вимірювань. Якщо ви дізнаєтеся масу рідкого речовини, то перш ніж залити його в колбу і зважити, дізнайтеся масу самої колби. Вам потрібно буде відняти її від отриманого результату.
2
Якщо тіло, густина якого ви хочете знайти, є правильну геометричну фігуру, працювати вам буде значно простіше. Для того щоб знайти об'єм правильної фігури, можна скористатися таблицею обсягів, знайти формулу і обчислити по ній результат. Якщо ж фігура неправильна, візьміть мірний стакан і наповніть його водою (не повністю). Запишіть, на якій позначці знаходиться вода. Потім опустіть досліджуване тіло в воду і відзначте цифру, на якій знаходиться вода тепер. Різниця між другим і першим значенням і буде необхідним вам об'ємом. Обсяг рідини також можна вимірювати за допомогою того ж мірного стаканчика.
3
Вам залишається лише підставити отримані дані в формулу? = M/V, де m - це маса, а V - об'єм речовини.
4
Щільність газів знаходиться по-іншому. Для цього вам буде потрібно знати молярну масу газу та його нормальний обсяг. Якщо, згідно з умовою задачі, дії відбуваються при нормальних умовах (температура 0 градусів і тиск 760 мм.рт.ст.), то нормальний обсяг дорівнюватиме 22,4 л/моль. Молярна маса - це маса одного моля речовини. Формула знаходження щільності газу буде? = М/V норм.
5
Якщо температура або тиск відрізняються від нормального, то для з'ясування щільності газу вам доведеться скористатися формулою Клапейрона-Менделєєва і знайти об'єм газу:? * V = m/М * R * T, де? - Це тиск, V - необхідний вам об'єм, m - маса газу, М - молярна маса, Т - температура в Кельвінах, а R - універсальна газова стала, яка дорівнює 8,3 Дж/моль * К.