Як визначити змінні витрати.

У процесі господарської діяльності керівники компаній витрачають кошти на ті чи інші потреби. Всі ці витрати можна розділити на дві групи: змінні і постійні. До першої групи відносять ті витрати, які залежать від обсягу випущеної або реалізованої продукції, другі ж не змінюються залежно від обсягу виробництва.
Інструкція
1
Щоб визначити змінні витрати, подивіться на їх призначення. Наприклад, ви придбали який-небудь матеріал, який йде у виробництво продукції, тобто він, безпосередньо бере участь у випуску. Нехай це буде деревина, з якої виготовляють пиломатеріал різних перетинів. Від кількості придбаної деревини буде залежати обсяг виробленого пиломатеріалу. Такі витрати відносять до змінних.
2
Крім деревини ви використовуєте електроенергію, кількість якої також залежить від обсягу виробництва (чим більше справите продукції, тим більше витратите кіловат), наприклад, при роботі з пилорамою. Всі витрати , які ви оплатите компанії, що поставляє електроенергію, також віднесіть до змінних витрат.
3
Щоб випустити продукцію, ви використовуєте робочу силу, якої необхідно виплачувати заробітну плату. Ці витрати віднесіть до змінних.
4
Якщо ви не маєте власне виробництво, а виступаєте як посередник, тобто перепродуєте раніше куплений товар, то загальну вартість покупки віднесіть до змінних витрат.
5
Щоб визначити змінні витрати , проаналізуйте динаміку збільшення усі витрат. Як правило, вони будуть збільшуватися тоді, коли обсяги виробництва зростатимуть, і навпаки, зменшуватися при зниженні продуктивності.
6
Щоб зрозуміти, що значить змінні витрати , розгляньте постійні. Наприклад, орендна плата приміщення ніяк не впливає на обсяги виробництва. Ці витрати і відносяться до постійних. Зарплата управлінського персоналу також не завжди залежить від випуску продукції, тоді як працівник цеху отримує пропорційно обсягу виготовленої продукції.
7
В змінні витрати включите також відрахування на соціальні потреби працівників виробництва; оплату палива, води. Тобто все те, що впливає на обсяги.