Як виростити апельсин.

Немає такої людини, в якої хоча б один раз в житті при погляді на кісточки особливо смачного апельсина НЕ промайнула думка: «Ех, виростити б з них власне дерево ...». Деякі навіть закопують насіння в землю, чекають сходів, не дочекавшись, викидають вміст горщика і журяться, що нічого у них не вийшло. А між тим. Виростити апельсин на власному підвіконні не тільки можливо, але і зовсім не важко.
Вам знадобиться
  • - грунтова суміш
  • - квітковий горщик
  • - апельсинова кісточка
Інструкція
1
Головна помилка несформованих «апельсіноводов» полягає в тому, що вони беруть абсолютно невідповідну для цих цілей грунт. Звичайна садова і квіткова земля не підходить для цитрусових, доведеться приготувати спеціальну грунтосуміш.
2
Змішайте в приблизно рівних пропорціях пісок, землю, торф і дрібний керамзит. Суміш повинна вийти дуже легкої, добре пропускати крізь себе повітря і бути здатною довго утримувати вологу. Засипте дно квіткового горщика дренажної сумішшю, заповніть залишився простір субстратом ґрунту. Місце для горщика визначте біля вікна, що виходить на південь або схід. Не відправляйте майбутній апельсин на кухню, навіть найменші частинки пари або диму шкодитимуть рослині.
3
Замочите кісточку на добу в теплій воді, посадіть її в горщик. Чекати доведеться не просто довго, а дуже довго. Деякі кісточки прокидаються тільки через 2 місяці після посадки. Звичайно, буде трохи нудно тижнями поливати порожній горщик, але в один прекрасний день ваше завзятість винагородиться, ви побачите крихітний апельсиновий паросток.
4
Воду для поливу потрібно брати кип'ячену і пом'якшувати її парочкою кристалів лимонної кислоти. Не давайте грунті висихати, але і не заливайте її. Намагайтеся, щоб температура в приміщенні трималася на рівні 18-20 градусів, а сама рослина добре висвітлювалося сонцем. Якщо дозволяє погода, можна винести апельсин на свіже повітря. Тільки не залишайте молоде рослина під палючими променями сонця, притените його щоб уникнути опіків.
5
Взимку приберіть апельсин в світле, але прохолодне місце. Температура в приміщенні повинна триматися на рівні 12-15 градусів. Полив в зимовий час скоротіть до одного разу на місяць. Відпочиле за зиму рослина, навесні знову піде в зростання.
6
Років через 5 можна намагатися спонукати деревце до зав'язування перших бутонів. Для цього помістіть рослина на зиму в дуже холодні умови. Температура приміщення повинна коливатися в межах 5-8 ° C. З приходом тепла почніть посилено доглядати за рослиною, організуйте йому багато тепла і світла, підгодуйте добривами і через якийсь час маленький улюбленець порадує вас першими плодами.
Корисна порада
Щороку рослина потрібно буде пересаджувати в нову землю.