Як зробити сімейну фотографію. Як зробити красиві фото цифровим фотоапаратом.

Сімейна фотографія - не тільки пам'ять про якусь подію. Це одне з тих щасливих миттєвостей життя, які вдалося зупинити і показати іншим. Загальна фотографія може стати відмінним подарунком ювілярові. А на торжестві, присвяченому черговій річниці весілля, ваші гості з цікавістю подивляться слайд-шоу із сімейних фото. На такому знімку зазвичай присутні всі члени родини, а це значить, що фотографує хтось інший.
Вам знадобиться
  • - цифровий фотоапарат;
  • - комп'ютер з програмою Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Сімейну фотографію краще замовити професійному фотографу. Проконсультуйтеся зі знайомими. Напевно хтось з них вже замовляв такі знімки. Можна обійти найближчі фотоательє і подивитися виставлені там фотографії. Якщо роботи вам сподобалися, поговоріть з фотографом і поясніть приблизно, що ви хочете. Фотографуватися можна в студії, вдома або на вулиці.
2
Розкажіть про свою ідею родичам. Кожен з них повинен скорегувати свої плани. Намітьте кілька днів, коли всі члени вашої родини будуть більш-менш вільні. Бажано мати запас часу побільше, адже кожному потрібно буде привести себе в порядок. Крім того, фотографу краще запропонувати кілька днів на вибір, адже у нього є й інші замовлення.
3
Домовтеся про час і місце. Бажано зробити кілька знімків і вибрати найкращий, а для цього потрібен як мінімум годину. Розкажіть, скільки людина буде зніматися, їх вік і стать. Поцікавтеся кольоровою гамою одягу. Не дуже бажані кричущі кольори або занадто строкаті візерунки. Вибирати все одно будете ви самі, проте корисно врахувати думку фахівця. Дуже багато залежить від того, де б ви хотіли сфотографуватися разом зі своїми близькими.
4
Спільний похід у фотоательє - подія хвилююча. У будинку неминуче буде суєта, і вона не може не подіяти на дітей. Постарайтеся заспокоїти малят. Постарайтеся створити у них святковий настрій. Розкажіть, що ви пошлете фотографію бабусі в інше місто, і потрібно, щоб всі вийшли гарними і щасливими.
5
Вирішивши зробити класичну сімейну фотографію , коли всі стоять або сидять поруч, розташуйтеся якомога щільніше. Ви ж близькі один одному, і це повинно бути видно на знімку. Однак кожного має бути видно. Прислухайтеся до того, що радить вам фотограф. Він робив такі знімки вже не раз, його роботи вам сподобалися, ви вибрали цього майстра тому, що йому довіряєте. Але свої ідеї можуть бути і у вас.
6
Поясніть представникам молодшого покоління, куди потрібно дивитися. Уважно стежте за діями фотографа і порадьте те ж саме іншим. Інакше неминуче виникне ситуація, що у когось виявляться закритими очі. Попросіть фотографа зробити кілька знімків і подивіться результат.
7
Якщо ви все ж зважилися провести сімейну фотосесію без залучення сторонніх, підготуйтеся до неї як слід. Фотоапарат у вас, звичайно, є, інакше ви б на таке не наважилися. Точно так само, як і в першому випадку, виберіть вільний день.
8
Перевірте налаштування фотоапарата. Поставте тип зображення RAWI, встановіть максимальну якість, повністю відкрийте діафрагму. З діафрагмою має сенс поекспериментувати. Розставте учасників фотосесії так, як ви вважаєте за потрібне, і зробіть кілька знімків з різними діафрагмами. Виберіть кращий варіант.
9
Можна зробити сімейне фото і у вигляді колажу. Це, звичайно, не буде класичним знімком, але для подарунка родичам або прикраси інтер'єру дуже навіть підійде. Перевага такої фотографії в тому, що не обов'язково збирати всіх в один час в одному і тому ж місці. Пофотографіруйте ваших близьких у різних ситуаціях. Перенесіть фото на комп'ютер. Створіть в Adobe Photoshop новий файл, виставте розміри і дозвіл. Якщо ви хочете роздрукувати вашу роботу, зробіть дозвіл не нижче 300 dpr. Довжину і ширину краще поставити побільше.
10
Відкрийте фото в цій же програмі, виставте такий же дозвіл, як і в новому файлі. Складіть композицію зі знімків. Збережіть ваш твір в зручному для вас форматі. Якщо ви вважаєте свою роботу закінченою, поставте розширення jpg або будь-яке інше. Для того щоб мати можливість вносити зміни, переважніше psd. Якщо ви фотографуєте своїх близьких або друзів самі, постарайтеся поводитися впевнено. У вас все вийде, якщо вже ви взялися за цю справу. Постарайтеся створити невимушену обстановку. Перед тим як натиснути на кнопочку, пожартуйте або хоча б просто посміхніться.
У перекладі з грецького слово «фотографія» означає «світлопис». Цим терміном позначають технологію отримання зображень на світлочутливих матеріалах а також результат застосування цієї технології. До кінця минулого століття отримання фотознімків було неможливо без хімічної обробки матеріалів. Поява цифрової техніки значно розширило можливості фотографії, зробивши її доступною абсолютно для всіх.
Інструкція
1
Вплив світла на різні матеріали цікавило людей завжди. Однак використовувати його люди навчилися тільки в дев'ятнадцятому столітті. Винаходу фотографії передували численні відкриття в галузі фізики і хімії. Це і випадкове відкриття властивості розчиненого в азотній кислоті срібла міняти свій колір під впливом сонячних променів, та визначення взаємозв'язку між дією світла і температурою, і отримання закріпленого зображення. Останнє належить Французькому вченому Ф.Н. Ньєпсу, і саме його можна вважати народженням фотографії. Перший в історії знімок, зроблений і закріплений в 20-х роках XIX століття, не зберігся.
2
Незважаючи на те, що перша робота Ньепса втрачена безповоротно, першим фотографом вважається все-таки він. Ще в 1826 році йому вдалося сфотографувати краєвид на олов'яну пластинку, покриту шаром асфальтового лаку. Ніяких фотоапаратів, крім камери-обскури, в той час ще не було. Фотограф знімав свій вигляд з вікна протягом цілого світлового дня. Але йому вдалося отримати зображення, яке до того ж можна було тиражувати.
3
В кінці 30-х років XIX століття вийшла перша робота по фотографії. Написав її теж француз, Луї-Жак Манда Дагер. Спосіб отримання зображень, запропонований ним, стали називати дагеротипією. Дагер використовував мідні пластинки з срібним покриттям, попередньо оброблені в парах йоду. Прояв таких платівок було аж ніяк не нешкідливим заняттям, оскільки їх було потрібно тримати над парами ртуті. В якості фіксажу фотограф застосовував поварену сіль. Однак як фіксажу частіше використовували ціаністий калій. Дагеротип виходили одразу позитивними. Копіювати їх не можна було. Негативне зображення винайшов англійський фотограф У. Ф. Тальбот. Він придумав і нову технологію, в якій використовувалося хлористе срібло.
4
Першим фотоапаратом була камера-обскура. Перший дзеркальний фотоапарат був винайдений в Англії, Т. Сеттона. Він був дзеркальним і представляв собою ящик, встановлений на штативі. Зверху у ящика була кришка, через яку велося спостереження. Фокус ловився об'єктивом на склі. Зображення утворювалося за допомогою дзеркала. Рулонну фотоплівку винайшов Д.І. Кодак. Йому ж належить ідея зробити фотоапарат, пристосований до роботи з рулонної плівкою. Все фото того часу були чорно-білими. 35-міліметровий стандарт з'явився в середині 30-х років минулого століття. Перші кольорові фотопластинки з'явилися на початку двадцятого століття у Франції.
5
Принцип роботи плівкового апарату того часу був тим же самим, що і зараз. Світло проходив через діафрагму об'єктива і реагував з активними речовинами плівки. Якість зображення залежало від багатьох чинників - освітленості, відстані, витримки, кута падіння світлового променя, застосування тих чи інших лінз. Перші фотозображення виходили при дуже великій витримці. Регулювати її було не можна. Кожен фотограф встановлював її самостійно. Фотоапарати з регулюванням витримки з'явилися тільки в 1935 році.
6
Справжнього розквіту фототехніка досягла в другій половині минулого століття. Фотоапарати були найрізноманітніші, обладнання та хімікати стали доступні всім. Формат був дуже різним, від 8-міліметрових апаратів типу «Київ-30» до шірокопленочних «Любитель», «Москва», «Салют» та інших. Залишалися і фотопластинки, які дозволяли отримувати високоякісне зображення завдяки малому збільшенню при друку. Існували фотоапарати з вбудованими експонометрії і автоматичним фокусуванням. У якийсь момент став дуже популярним одноступінчатий процес, який запропонувала фірма Polaroid. Дуже поширеним явищем стала кольорова фотографія, багато в чому завдяки централізованій системі обробки плівок.
7
В середині 70-х почала розвиватися цифрова фотографія. Вперше новий метод використовували для зйомки зоряного неба. З цього моменту цифрова техніка почала бурхливо розвиватися. Світлочутливі матеріали і не завжди безпечні хімреактиви змінила світлочутлива матриця. Незважаючи на те, що цифрова техніка зараз доступна практично всім, плівкові фотоапарати не вийшли з ужитку. Плівкова фотографія втратила свою універсальність, але залишилася видом мистецтва.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=h5QT4iu0x_Y
Зверніть увагу
Як окремий напрямок існувала електрофотографія. Суть цього процесу в тому, що експонування відбувалося на заряджену Електретні поверхню. Проявляли матеріал мокрим способом в розчині друкарської фарби в бензині. Фіксування не було потрібно.