Як знайти об'єм акваріума.

У кожного виду риб є свої уподобання з приводу розмірів акваріума . Комусь необхідно багато місця, а якийсь вид може задовольнятися невеликою кількістю води. Тому важливо вміти підрахувати обсяг акваріума , щоб виростити здорових вихованців.
Вам знадобиться
  • - мірна склянка або посуд, чий обсяг вам відомий.
Інструкція
1
Ви можете обчислити геометричний і фактичний обсяг акваріума . Геометричний обсяг - це та кількість води, яке поміститься в порожній акваріум. Обчислюється воно за формулою a * b * c, де а - це довжина акваріума , b - ширина, а с - висота. Але ж насправді в чинному акваріумі крім води у вас буде грунт, черепашки, можливо, декоративний затонулий корабель або підводний замок, обладнання, необхідне для життя риб, водорості і безпосередньо самі мешканці.
2
Для того щоб обчислити фактичний обсяг акваріума , надійніше за все буде скористатися мірної посудом або навіть звичайної банкою. Засипте в майбутнє житло грунт і мушлі, встановіть необхідні прилади, поставте декорації і почніть заповнювати акваріум водою за допомогою ємності, не забуваючи підраховувати, скільки разів ви зачерпували воду. Після того як акваріум наповнився, перемножте кількість літрів, що поміститься в посуд на кількість разів, що вам довелося заповнити її водою. В результаті у вас вийде фактичний обсяг. Зрозуміло, підраховувати обсяг в такому випадку зручніше безпосередньо перед заселенням риб, хоча це і непоганий спосіб перевірити акваріум на герметичність. Такий же спосіб можна застосувати і для круглих акваріумів, так як математично точно розрахувати їх обсяг не вийде.
3
Найчастіше виробник пише на акваріумі його обсяг. Найчастіше яка трапляється одиниця виміру - це літри, кубічні сантиметри і кубічні метри. Пам'ятайте, що один літр дорівнює одному кубічний дециметр. Якщо ви купували акваріум в Англії чи Америці, його ємність може вимірюватися в пінтах або дюймах кубічних. Одна пінта дорівнюватиме 0,57 літра. У випадку якщо ви маєте справу з американською пінтою, значення буде інше - 0,47. Один кубічний дюйм становить 0,016 літра.