Як залізти на дах. Як залізти на мансардний дах щоб більше не їхала.

Необхідність залізти на дах може виникнути з різних причин. Приміром, жителям приватних одноповерхових будинків доводиться періодично лагодити дах , ремонтувати горищне приміщення. Тим, хто живе в багатоповерхівках, може знадобитися встановити на даху антену. З даху висотного будинку також добре видно святковий салют, захід або панорама міста.
Вам знадобиться
  • Сходи, стіл, стілець, дерево, ключі від замка
Інструкція
1
Найпростіший спосіб залізти на дах одноповерхового будинку - скористатися звичайною приставними сходами. Якщо сходи дерев'яна, зверніть увагу на те, щоб її щаблі були досить міцними і змогли витримати вас вагу. Можна також взяти залізну драбину, тільки упирати її слід не в покриття, а в стіну будинку, щоб не пошкодити кромку даху.
2
Якщо сходи під рукою немає, можна скористатися столом і стільцем. Міцний стійкий стіл приставляється до стіни будинку, а зверху на нього ставиться чотириногий табурет. Бажано, щоб цю конструкцію хтось притримував в той час, коли ви будете намагатися залізти по ній на дах .
3
Зростаюче поруч з будинком високе розлоге дерево також може виконати роль сходів при підйомі на дах . Дерево має бути не дуже молодим (інакше його гілки вас не витримають), але і не дуже старим (щоб гілки були трухлявими і не гнилими). Перш ніж поставити ногу на чергову гілку, уважно огляньте її і перевірте на міцність. Вибирайте ті гілки, які ростуть ближче до стіни будинку, щоб без праці перебратися з них на дах .
4
В багатоповерхових будинках потрапити на дах простіше, ніж у приватних. Справа в тому, що при проектуванні висотних будівель обов'язково враховується можливість виходу на дах , що буває необхідно для вчинення ремонтних робіт або в разі надзвичайних ситуацій. Для виходу на дах на прольоті останнього поверсі в стелі робиться квадратний отвір. Сходи зазвичай прикручується там же до стелі або вішається поруч на стіні. Як правило, люк, ведучий на дах , замикається на замок, ключ від якого зберігається у глави будинкового комітету або старшого по під'їзду.
Зверніть увагу
Дахи багатоповерхівок робляться досить пологими і огороджуються по периметру бордюром заввишки 60 см. Проте, якщо вам необхідно вибратися на дах, слід дотримуватися граничної обережності. При падінні з такої висоти шансів вижити дуже мало.
Корисна порада
В деяких будинках в стелі є отвір, провідне на горище. Через нього також можна потрапити на дах.