Як закривати петлі для пройми гачком. в'язання гачком закриття петель для пройм.

Викрійка деталей крою в натуральну величину - найкраща помічниця при в'язанні гачком . Вона послужить шаблоном, за яким можна виконати будь-які складні етапи роботи. Наприклад, за допомогою попередніх розрахунків на папері ви з легкістю закриєте потрібні петлі для акуратної пройми рукавів топа або ажурною кофтинки.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - нитка;
  • - калька;
  • - олівець;
  • - зошит;
  • - зразок в'язання.
Інструкція
1
Намалюйте лінію однієї (наприклад, лівої) пройми рукава одягу на викрійці в натуральну величину. Для зручності можна використовувати кальку.
2
Прикладіть готовий паперовий шаблон на зразок готового в'язання, виконаний основним візерунком. Це може бути нижня частина полотна переду або спинки виробу. Картина необхідних убавок стовпчиків для створення плавного закруглення полотна стане наочною.
3
Подивіться, скільки елементів візерунка (раппортов) включає в себе пройма лівого рукава в довжину. Наприклад, ви використовуєте простий візерунок «арки з повітряних петель». У кожен раппорт входить 7 нитяних дужок; край кожної нової арки закріплюється шляхом пров'язування центральної ланки такий же арки нижчестоящого ряду.
4
Запишіть в робочий зошит, які частини раппорта (однієї арки) доведеться вивести з роботи в першому ряду; потім в другому ряду і т.д. Розрахунок лінії правої пройми ви зробите за цим зразком, але формувати її будете в дзеркальному відображенні.
5
Закривати петлі для пройми можна шляхом різного протягування робочої нитки гачком на початку (одна пройма) або в кінці (друга пройма) ряду. Якщо потрібно збавити полотно на початку ряду, підтягніть нитку до першої робочої петлі і протягнете її через стовпчик. Далі продовжуйте в'язання вироби, як зазвичай. Рівень стовпчиків в полотні підвищується. Зверніть увагу: простягнута нитка повинна лежати вільно, не стягуючи в'язання!
6
В кінці ряду вам, навпаки, необхідно знизити рівень стовпчиків для пройми. У цьому випадку довяжіте полотно до місця убавкі і протягніть робочу нитку через останню петлю ряду. Через утворену велику дугу протягнете клубок ниток. Залиште петлю на стрижні гачка, тільки затягніть її до розміру звичайного ланки повітряної ланцюжка. Протягніть через неї робочу нитку і в'яжіть далі.
7
Спробуйте пов'язати зразок ажурного полотна для передньої частини кофтинки 40-42 розміру. Наберіть 141 ланка повітряної ланцюжка і в'яжіть деталь переду візерунком з арок. Наприклад, щільність вашого в'язання - 50 рядів у 33 см. Довяжіте 52 ряду і закрийте з обох сторін по 3 арки. Пройми рукавів готові.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WaagK4WrOxM
Корисна порада
Гачок може знадобитися для формування пройми рукавів і при в'язанні спицями. Візьміть його в праву руку і протягніть з його допомогою другу петлю поточного ряду через першу петлю. Петлю поверніть з гачка на ліву спицю, і знову протягніть другу петлю через майбутню. Проробляти ці маніпуляції можна і двома спицями, але петлі можуть зриватися з гладкого робочого інструмента.
В'язання здавна є одним з найпопулярніших видів рукоділля. Це не тільки цікавий і приємний спосіб зайняти час, але й можливість порадувати рідних і близьких виробами, зробленими своїми руками. Один з найбільш важливих моментів цього процесу - закриття петель. Це обов'язково потрібно зробити, коли в'язання закінчено. При закритті петель гачком край вироби буде не дуже стягнутий.
Вам знадобиться
  • Готове в'язане виріб, спиці, гачок відповідного розміру.
Інструкція
1
Візьміть спицю, номер якої на половину більше, ніж номер для основного в'язання - це необхідно для останнього ряду. Таким чином, ви отримаєте трохи більші петлі, які легше протягувати через наступні.
2
Насамперед, замініть праву спицю гачком - він повинен бути того ж розміру. Їм ви будете в'язати завершальний ряд петель.
3
Зв'яжіть гачком першу петлю завершального ряду.
4
Зніміть наступну петлю як лицьову.
5
На кінці гачка зробіть накид.
6
Через дві петлі, які знаходяться на гачку, простягніть нитку.
7
Все наступні петлі знімайте з лівої спиці і в'яжіть гачком. Завершіть останній ряд вашого виробу.
Зверніть увагу
Не затягуйте закріплюються петлі занадто туго - тільки в цьому випадку край вашого вироби залишиться еластичним. Крім того, формувати петлю слід не на кінчику спиці, а на її прямий стороні.
Корисна порада
Після того, як петлі закріплені, залишається обрізаний хвостик пряжі. Його необхідно заховати на виворітній стороні виробу. Якщо ви збираєтеся зшивати в цьому місці шов, слід залишити довгий хвостик і зшити шов ім.