Як розробити слоган. слогани про канцтоварах.

Слоган - ефектна і запам'ятовується фраза, використовувана в рекламній кампанії для залучення уваги потенційних клієнтів. Це гасло, девіз фірми, її головна відмінність від конкурентів. Хороші слогани швидко «йдуть в народ», стаючи крилатими фразами. Розробка рекламного тексту підпорядковується певним правилам і складається з декількох етапів.
Інструкція
1
Перший етап - аналітіческійПрежде все, ви повинні зібрати максимально повну інформацію про компанію, для якої будете складати слоган. Вивчіть напрямки її діяльності, асортимент пропонованих товарів і послуг, їх конкурентні переваги, існуючі корпоративні традиції, зміст і ефективність попередніх рекламних акцій і т.д.
2
Сформулюйте завдання рекламної кампанії в цілому. Це може бути, наприклад, забезпечення впізнаваності нової продукції, або збільшення обсягу продажів певної групи товарів, або залучення додаткових відвідувачів і т.д.
3
Вивчіть цільову аудиторію, на яку буде спрямовано вплив слогану. Ви повинні точно уявити собі клієнта компанії - покупця товарів, відвідувача кафе, користувача банківських послуг і т.д. Складіть загальну характеристику цільової аудиторії: вік, соціальний стан, наявність сім'ї та дітей, професійна сфера діяльності, фінансові можливості і т.д. Перелік особливостей групи може бути розширений залежно від специфічності рекламованих товарів або послуг.
4
Другий етап - творческійНапісаніе слогана вимагає не тільки знання теоретичних основ рекламного виробництва, а й креативного мислення, неординарних підходів до роботи з текстом, доброго володіння російською літературною мовою.
5
Виберіть ключові слова, які необхідно використовувати в слогані. Наприклад, для реклами якогось продукту список фраз-ключів складатиметься з його товарних і цінових особливостей: натуральний, апетитний, низькокалорійний, недорогий і т.д. Розробляючи іміджевий слоган, зверніть увагу на характеристики фірми в цілому: надійна, уважна до клієнтів, стабільна і т.д.
6
Задайте загальну тональність слогана. Приміром, метою реклами є підвищення продажів спортивного інвентарю. Значить, девіз кампанії повинен містити слова, що нагадують про активний спосіб життя: «Даєш лижню!» Або «Бігом за щастям!» І т.д.
7
Продумайте смислове наповнення слогана. В його основу ви можете покласти слова високою емоційного забарвлення або стійкі формулювання, що мають для цільової аудиторії інтуїтивно зрозуміле значення. Грубі і нецензурні вирази виключіть. Чи не ускладнюйте пропозиції. Краще сприймаються короткі слогани, що містять одну ключову ідею. Фраза може бути римованої або просто ритмічної, що складається з коротких, легко вимовлених слів.
8
Визначте місце слогана в рамках рекламної кампанії, його взаємодія з іншими елементами. Наприклад, слоган може використовуватися в телевізійному ролику, але не друкуватиметься на плакаті зовнішньої реклами. Підберіть кілька варіантів основного слогану для різних видів реклами. Керуйтеся при цьому принципом органічності. Так, в друкованому макеті текст не повинен губитися на тлі малюнка. Для всієї рекламної кампанії використовуйте один шрифт, загальну колірну гамму, єдиний звуковий ряд.
9
Третій етап - тестірованіеПроверьте слоган на унікальність і запам'ятовуваність. Найпростіше це зробити за допомогою фокус-групи. Запросіть 10-15 осіб, що відповідають характеристикам цільової аудиторії. Уявіть їм всі підготовлені варіанти слогана: в друкованому вигляді, аудіо-відеоролики, макет сувенірної продукції і т.д. Вислухайте думку учасників експерименту: які асоціації виникли у них в зв'язку зі слоганом, чи вплинув рекламний заклик на їхнє ставлення до товару (послуги, фірмі), чи виникло бажання придбати рекламований продукт, чи згадають люди даний слоган через кілька днів. Отримані результати допоможуть виявити невдалі елементи, які слід змінити.