Як перевірити маршрутизацію.

Маршрутизація займає важливе місце в процесі організації міжмережевої взаємодії. Це, перш, за все процедура доставки повідомлення з однієї підмережі в іншу. І при збої обміну інформацією необхідно перевірити працездатність цієї системи.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з мережевим підключенням.
Інструкція
1
Перевірте конфігурацію TCP/P, використовуючи IPConfig. Для цього натисніть кнопку «Пуск», виберіть пункт «Виконати», введіть «cmd». Щоб отримати докладний звіт про конфігурацію всіх інтерфейсів, вкажіть для IPConfig параметр/all. Завдяки цим звітом можна буде побачити всі помилки конфігурації мережі комп'ютера.
2
Використовуйте засоби Ping для перевірки підключення вашого комп'ютера до інших апаратів в мережі. Задайте адресу замикання на себе, використавши команду ping 127.0.0.1. При завершенні зворотного зв'язку помилкою можна зробити висновок, що стек IP не відповідає.
3
Зверніться за IP-адресою свого комп'ютера, щоб зрозуміти чи був він доданий в мережу. У разі відсутності помилок в таблиці маршрутизації цей процес закінчиться за адресою замикання на себе 127.0.0.1.
4
Якщо ж контроль зворотного зв'язку проходить успішно, але IP-адреса так і не відповідає, то є ймовірність наявності проблеми в таблиці маршрутизації драйвера мережевого адаптера.
5
Наберіть команду ping IP-адреса шлюзу, щоб перевірити працездатність шлюзу і наявність зв'язку з локальним вузлом локально мережі. Якщо звернення закінчилося невдало, то проблема полягає в мережевому адаптері, маршрутизаторі або іншому мережному пристрої.
6
Перевірте можливість зв'язку через маршрутизатор. У цьому допоможе команда ping IP-адреса віддаленого вузла. При невдалому завершенні звернення можна бути впевненим, що проблема в мережевих пристроях між комп'ютерами.
7
Перевірте маршрутизатор, використовуючи засіб PathPing. Це допоможе виявити втрати пакета на маршрутах, які включають кілька стрибків. Для цього потрібно звернутися до віддаленого вузла за допомогою PathPing. Наберіть команду pathping IP-адреса вузла, до якого ви звертаєтеся.
8
Використовуйте засоби Rout. Введіть команду rout print - і ви побачите таблицю маршрутизації. Для обміну між двома вузлами IP-датаграми необхідна наявність маршрутів один до одного, або використання шлюзів за замовчуванням, де вже є ці маршрути.